Zenfone 10’un neredeyse tüm özellikleri ortaya çıktı

Asus’un en son akıllı telefon modeli olan Asus Zenfone 10‘un tanıtımı, 29 Haziran’da gerçekleşecek. Evvelki model Zenfone 9‘un büyük başarısı düşünüldüğünde, Zenfone 10’un da birebir kompakt tasarımı ve üstün özellikleri taşıması bekleniyor. Teknoloji meraklıları ve kullanıcılar bu yeni aygıtın piyasaya çıkışını dört gözle bekliyorlar.

Söylentilere nazaran, Zenfone 10’un tasarımı, evvelki modelle epey benzerlik gösteriyor. Metal halkalarla çevrili iki besbelli kesikli kamera sistemi korunmuş üzere görünüyor. Aygıtın kenarları ise hafif bir eğriye sahip ve aygıtın ergonomik tutuşunu artırmayı amaçlıyor. Akıllı telefonun metal bir çerçeve ve plastik art yapıya sahip olması varsayım ediliyor.

Zenfone 10’un neredeyse tüm özellikleri ortaya çıktı

Zenfone 10’da ses açma ve güç düğmelerinin sağ tarafta konumlandırılacağı bekleniyor, evvelki modelde olduğu üzere. Asus, güç düğmesi ile bir dizi kısayola erişim sağlayan akıllı tuş özelliğini koruyor. Fakat, aygıtın yan tarafında yer alan parmak izi tarayıcısının kaldırıldığı görülüyor. Aygıtın önünde, Full HD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme suratına sahip 5,9 inçlik bir AMOLED ekran yer alacak. Özçekim kamerası yeniden üst köşeye yerleştirilmiş fakat çerçeve tasarımı epey incelmiş. Ekranın içine gömülü bir parmak izi tarayıcısının bulunması da söylentiler ortasında.

Zenfone 10, Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2‘yi kullanarak etkileyici bir performans vaat ediyor. Bu yonga seti, tüketicilere sunulan en gelişmiş ve güçlü seçeneklerden biri. Aygıtın Geekbench 6 testlerinde elde ettiği skorlar, bu yonga setinin potansiyelini gözler önüne seriyor. Aygıt, 8 GB / 16 GB RAM ve 256 GB / 512 GB yerleşik depolama seçenekleriyle birlikte gelmesi bekleniyor. 5.000mAh’lık büyük bir pili bulunan aygıtın ayrıyeten kablosuz şarjı destekleyeceği doğrulandı. Lakin, aygıtın şarj kapasiteleriyle ilgili kesin detaylar şimdi mevcut değil. Yazılım olarak, Zenfone 10‘un Android 13 ve kimi özelleştirmeler ile birlikte kutudan çıkacağını bekleyebiliriz.