WhatsApp, arayüz dizaynına ait değerli bir güncellemeye gidiyor

WhatsApp, uygulama arayüzünü zenginleştirmek emeliyle daha koyu bir üst uygulama çubuğunu içerecek bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu değişiklik, beta test basamağında olan 2.23.13.17 sürümünde yer alacak. Daha koyu bir üst uygulama çubuğunun sunumu, WhatsApp’a Malzeme Tasarım 3 ile ahenk sağlama ve daha çağdaş bir görünüm kazanma fırsatı sunacak. Maksat; uzun mühlet boyunca arayüz güncellemesi almayan uygulamanın görünümünü yenilemek.

Birçok kullanıcı bu değişikliği olumlu karşılarken, birtakım kullanıcılar WhatsApp’ın Android versiyonunda, iOS sürümünde bulunan misal bir karanlık temanın sunulmasını bekliyorlar. Bu karanlık tema, AMOLED ekranlara sahip aygıtlar için daha uygun olacak ve hem performans hem de estetik açıdan geliştirmeler sunacak. Fakat, daha koyu üst uygulama çubuğundan öbür ek geliştirmelerin olup olmayacağına dair şimdi bir delil bulunmuyor.

WhatsApp, arayüz dizaynına ait kıymetli bir güncellemeye gidiyor

WhatsApp, bu özelliğin geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi için faal bir halde çalışıyor. Bu özellik şu anda beta testçilere sunulmuş olmasa da, önizleme ekran imajı, mevcut sürüm ile gelecek sürüm ortasındaki bariz farkı gözler önüne seriyor. Daha koyu üst uygulama çubuğunun sunulması, WhatsApp’ın genel kullanıcı arayüzünü geliştirme tarafındaki taahhüdünü belirtiyor.

Daha koyu bir üst uygulama çubuğu dışında, WhatsApp ayrıyeten otomatik bildiri sabitleme, alt gezinme çubuğunda yer alan problemleri çözme, kaydırma navigasyonunu aktifleştirme ve Android’deki medya seçici tecrübesini uygunlaştırma üzere öbür güncellemeler üzerinde de emek veriyor.