Masaüstü WhatsApp için 2 önemli özellik geliyor

Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte, birçok uygulama telefonlarımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Facebook, Instagram ya da Snapchat’i bunlara örnek verebiliriz. Ancak herhalde hiçbiri bir WhatsApp değildir. Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan WhatsApp, şimdilerde bu popülaritesini masaüstüne taşımak için elinden geleni yapıyor.

Kısa bir süre önce, WhatsApp’a tarayıcıdan girmek yerine telefondaki gibi bir uygulamayla girmek isteyenler için WhatsApp masaüstü uygulamasını Windows işletim sistemi için kullanıma sunan Meta, o günden bu yana söz konusu uygulamasını geliştirebilmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor.

Masaüstü WhatsApp için 2 önemli özellik geliyor

Şirkete yakın kaynaklardan servis edilen haberlere göre, söz konusu uygulama için şu sıralar çok önemli 2 özellik üzerinde çalışılıyor. Bu özelliklerin birincisi güvenlik kökenli. Eğer söz konusu iddialar doğruysa, WhatsApp tarafından yakın bir zamanda servis edilecek güncellemeyle birlikte artık bilgisayarlarda uygulamayı açmak için bir şifre belirlenebilecek. Bilindiği üzere şu an için, WhatsApp herhangi bir bilgisayarda bir kere açıldıktan sonra sürekli açık kalabiliyor ve bu durum da ciddi güvenlik zafiyetlerine sebebiyet veriyor. İşte Amerikalı teknoloji devi, kullanıcıların isteğine bağlı olarak çalışacak bir şifreleme sisteminin bu sorunu kökünden çözeceğini düşünüyor.

Masaüstü WhatsApp için düşünülen bir diğer önemli yenilikse, artık bu uygulamada arama geçmişini gösterecek bir simge daha olacak. Aslında şu an Masaüstü WhatsApp uygulamasından arama yapmanın önünde bir engel yok ancak işin kötüsü bu aramalara ilişkin geçmiş verileri görüntülenemiyor. İşte üzerinde çalışılan güncelleme paketi ile bu sorun da çözülmüş olacak.