Xiaomi Civi 3 modeli hakkında çok ciddi iddialar var

Xiaomi, Çin pazarı için yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Yaklaşan telefonun isminin Civi 2s mi yoksa Civi 3 mü olacağı şu anda net değil. Xiaomiui’nin raporuna göre, Civi 3 bu ayın sonuna kadar Çin pazarında piyasaya sürülecek.

Raporda, Xiaomi Civi 3‘ün son iç MIUI yapı numarasının 14.0.3.0.TMICNXM olduğu belirtilerek, telefonun bu ayın sonunda ev pazarında satışa sunulacağına işaret ediyor. Raporda, Civi 3‘ün 30 Mayıs’ta piyasaya sürüleceği söyleniyor. Xiaomi’nin lansman tarihini önümüzdeki günlerde doğrulaması bekleniyor, bu nedenle resmi duyuruyu beklemek daha uygun olacaktır.

Çin’in 3C yetkilisi tarafından yakın zamanda onaylanan 23046PNC9C model numaralı Xiaomi cihazının, beklenen Civi 3 telefonu olduğu söyleniyor. Kayıt, cihazın 67W hızlı şarjı destekleyebileceğini ortaya çıkardı.

Xiaomi Civi 3 modeli hakkında çok ciddi iddialar var

Civi 3’ün, kıvrımlı kenarları olan FHD+ 120Hz OLED bir ekran ve pil kesimi ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, çift 32 megapiksel özçekim kamerası barındırabilir. Cihazın, Dimensity 8200 yonga seti ve arka tarafta OIS desteği olan bir Sony IMX8 serisi kamera ile geleceği tahmin ediliyor. Civi 3’ün diğer ayrıntıları hala gizli tutuluyor. Ancak, cihazın yalnızca Çin pazarına özel kalacağı düşünülüyor.

Civi 3, bu ay Çin’de piyasaya sürülecek olan tek telefon değil. Son raporlar, Realme 11 Pro serisi, iQOO Neo 8 serisi, Honor 90 serisi, Vivo S17 serisi ve OPPPO Reno 10 serisinin de Çin pazarında bu ay tanıtılacağını ortaya koyuyor.

Xiaomi’nin Civi serisi, şirketin diğer modellerinden farklı olarak daha genç kullanıcılara yönelik olarak tasarlanmıştır. Civi serisi, daha moda odaklı bir tasarıma sahiptir ve ayrıca özellikle Çin’deki genç neslin taleplerine yanıt vermek için geliştirilmiştir. Bu nedenle, Civi 3’ün de benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.