Bu Samsung modellerini kullananlara kötü haberlerimiz var

Samsung, uzun zamandır tüm fiyat segmentlerinde en uzun yazılım desteğini sağlayan Android akıllı telefonları ve tabletleri ile tanınıyor. Şirket, cihazlarını en fazla 5 yıl boyunca destekleme taahhüdünde bulundu ve bu, önceki modellere göre bir gelişmeydi. Ancak, birkaç telefon ve tablet, resmi yazılım desteğinin sonuna ulaştı.

GalaxyClub’un SamMobile üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Samsung aşağıdaki cihazlar için yazılım desteğini sonlandırdı: Galaxy A10, Galaxy A20, Galaxy A40, Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab A 10.1 ve Galaxy Tab A with S Pen. Bu ürünler, Nisan 2019’dan önce veya o tarihte piyasaya sürüldü.

Yazılım desteği sonlandırılmış olsa da, bu cihazlar çalışmaya devam edecekler. Şu anda Android 11 sürümünü kullanıyorlar ve hemen hemen tüm uygulamaları Google Play Store’dan indirip kullanabiliyorlar.

Bu Samsung modellerini kullananlara kötü haberlerimiz var

Ancak, performans ve pil ömrü sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunlar, pil değişimi ile çözülebilir ancak performans problemleri çözülemez. Ayrıca, hiçbiri 5G bağlantısı desteklemediğinden, şehrinizde en son nesil mobil ağ kapsamı varsa daha yeni bir telefona yükseltmek için bir neden daha olabilir.

Samsung Galaxy markalı birçok telefon ve tabletin yazılım desteği de önümüzdeki aylarda sona erecek. Bu, özellikle eski modelleri kullananlar için bir sorun olabilir. Ancak, Samsung genellikle yeni modelleri piyasaya sürdükten sonra bile eski cihazlara yazılım güncellemeleri sağlamaya devam ediyor. Ayrıca, Samsung, sunduğu yazılım desteği sayesinde, müşterilerin cihazlarını daha uzun süre kullanmalarına yardımcı oluyor ve bu da cihazların çevresel etkisini azaltıyor.