Vivo V29 5G’nin özellikleri ortalığa çıktı!

Vivo’nun V29 serisi, yakın vakitte teknoloji meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Serinin çatısı altında üç yeni aygıtın tanıtılması bekleniyor: Vivo V29, Vivo V29 Pro ve Vivo V29 Lite. Bu yeni aygıtlardan biri olan Vivo V29, daha evvel Geekbench ve Bluetooth SIG web sitesinde görüntülenmişti. Şimdiyse, Vivo V29, IMDA sertifikasını da elde etti ve bu durum, global lansmanının yaklaştığını işaret ediyor.

Vivo V29 5G, V2250 model numarasıyla IMDA sertifikasını kazandı. Sertifika bilgilerine nazaran, aygıtın WLAN, Bluetooth ve NFC takviyesiyle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Öbür detaylar şimdi belirtilmemiş olsa da, Vivo V29 5G’nin Singapur’da satışa sunulacağı belirtildi.

Geekbench listesindeki son görüntülenme, V29 5G’nin Qualcomm Snapdragon 778G Plus yonga setine sahip olacağını gösterdi. Aygıtın 8GB RAM ile donatılması bekleniyor ve kutusundan Android 13 işletim sistemiyle birlikte çıkacak. Şimdilik, bu modelle ilgili öteki detaylar bilinmiyor. Bununla birlikte, Pro modeline ait duyumlara bir göz atabiliriz.

Vivo V29 5G’nin özellikleri ortalığa çıktı!

Vivo V29 Pro 5G‘nin, 6.7 inç büyüklüğünde kavisli bir OLED ekranla donatılacağı bir açıklamayla ortaya çıktı. Ekran, FHD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunacak. Aygıtın Dimensity 8200 yonga seti tarafından destekleneceği öne sürülüyor.

Vivo V29 Pro 5G, 12GB RAM ve geniş bir 256GB depolama alanıyla gelecek. Aygıtın 5.000mAh kapasiteli bir bataryası olacak ve bu batarya, 66W süratli şarj dayanağıyla bir arada kullanıcılarına muteber ve süratli bir şarj tecrübesi sunacak.

Fotoğrafçılığa ilgi duyan kullanıcılar için Vivo V29 Pro 5G, 50 megapiksel çözünürlükte bir ön kamera sunacak. Art kamera heyetimi ise optik manzara stabilizasyonu (OIS) takviyesiyle gelen 64 megapiksel bir lensle kullanıcılarına sunulacak. Aygıt, FunTouch OS 13 işletim sistemini kullanacak ve bu işletim sistemi, Android 13 üzerine heyeti olacak.