OnePlus Nord 3 global pazarda uzunluk göstermeye hazırlanıyor

OnePlus, Nord 3 modelini global pazara sunmaya hazırlanıyor. Duyumculardan alınan bilgilere nazaran; resmi imajlar, fiyatlandırma, 80W süratli şarj dayanağı ve IR blaster’ın varlığı üzere birçok detay esasen ortaya çıktı. Lakin markanın kendisi de yaklaşan modelin varlığını dolaylı bir biçimde ima etmeye başladı.

OnePlus, yeni Nord telefonunun Temmuz ayında piyasaya çıkacağını resmi olarak belirtti. Belirli bir model ismi açıkça zikredilmese de, topluluk forumundaki “The Lab” kampanyası için paylaşılan ipuçları, Nord 3’ün Hindistan, Avrupa ve APAC bölgelerinde sunulacağı tarafında düşündürüyor.

OnePlus Nord 3 global pazarda uzunluk göstermeye hazırlanıyor

Nord 3 ile daha evvel Çin’de piyasaya sürülen OnePlus Ace 2V ortasındaki benzerlikler dikkate alındığında, Nord 3‘ün büyük olasılıkla emsal özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Lakin, kamera kurulumunda muhakkak farklar bekleniyor. Duyumlara nazaran; Nord 3, 16MP ön kamera, OIS özellikli 50MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro çekim yapabilen bir kamera içeren üçlü bir kamera sistemine sahip olacak. Buna rağmen, Ace V2 modelinde OIS özellikli 64MP bir ana kamera bulunuyor.

Bunun yanı sıra, Nord 3‘ün 2772 x 1240 piksel FHD+ çözünürlükte ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.74 inç AMOLED bir ekranla geleceği kestirim ediliyor. Aygıtın gücünü, muhtemelen Dimensity 9000 yonga seti sağlayacak ve en fazla 16GB RAM ile desteklenecek. Depolama seçenekleri 128GB yahut 256GB olabilirken, 18W şarj takviyesi ile birlikte 5.000mAh kapasiteli bir bataryanın da olacağı bekleniyor. Ayrıyeten, kullanıcıların inançlı kilidi açmak için ekran altı parmak izi tarayıcısını kullanabilecekleri öngörülüyor.