vivo orta segment telefonda çok argümanlı

Akıllı telefon kesiminin önder markalarından vivo satışlarını günden güne artırmaya devam ediyor. vivo Türkiye, Gebze’deki fabrikasında üretilen Y serisi telefon ailesinde yer alan Y35 modelinin satışta olan tüm vivo telefon modellerine nazaran yüzde 38 daha çok sattığını açıkladı. Türkiye’de üretilmeye başladığından bu yana şık ve şık dizaynının yanı sıra 256 GB geniş hafızasıyla da vivo kullanıcılarının gözdesi olan Y35, toplam satışta vivo’ya en fazla kazandıran model oldu.

Kullanıcıların akıllı telefon alırken en çok dikkat ettikleri özellik “uzun ömürlü olması” ve “ne kadar müddet güncelleme alıp almayacağı” oluyor. Bu iç görüden yola çıkarak kullanıcılarına en az 2 büyük Android Güncelleme Garantisi ve 3 yıl Güvenlik Güncellemesi taahhüdünü duyurduğu kampanya sonrası vivo Y35 satışları bir evvelki periyoda kıyasla %223 arttı.

GFK bilgilerine nazaran vivo, Türkiye genelinde 8-10K TL fiyat segmentinde Y35 ile önemli bir muvaffakiyet elde ederek bu segmentteki hissesini Nisan 2023 itibariyle %8.7’e çıkarttı.

50 MP ana kamerası ve kesimin öncü görüntüleme özelliklerine sahip olan Y35, kullanıcılara gece karanlığında ya da düşük ışıklı ortamlarda bile canlı, ayrıntılı ve profesyonel görünen yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekme imkânı veriyor. 16 MP HD ön kamerası ile de parlak ya da loş ışık fark etmeksizin net selfie’ler çekilebiliyor. 6,58 inç boyutundaki FHD+ ekranı ile de telefon kusursuz bir imaj kalitesi sunuyor.

vivo orta segment telefonda çok iddialı

Güçlü Snapdragon 680 SoC işlemcisiyle kullanıcılara yüksek performans sunan Y35, 8 GB RAM’e ek genişletilebilir RAM özelliği ile Android tabanlı akıllı telefonlarda vakit zaman kahır yaratan bellek sıkıntısına tahlil imkânı sunuyor. Kullanıcılar 8GB RAM’in yanı sıra ek + 8GB genişletilmiş RAM ile 8 GB’a kadar boş olan ROM alanı genişletilmiş RAM olarak kullanarak uygulamalar ortasında daha problemsiz geçiş yapabiliyor, sevdikleri uygulamaların hepsini tereddüt etmeden indirip art planda birçok uygulamayı donma yaşamadan çalıştırabiliyorlar.

5000 mAh uzun ömürlü pili ve 18 W süratli sarj dayanağı sayesinde şarj sıkıntısını da ortadan kaldıran vivo Y35, 2 gün boyunca açık kalabiliyor. Telefon ile 7 saatin üzerinde aralıksız oyun oynanabiliyor, 14 saatin üzerinde HD film izlenebiliyor.

vivo, Y35 modelini 2 büyük Android güncellemesi ve 3 yıl Android güvenlik güncelleme garantisi ile satışa sunuyor. Tüketiciler ayrıyeten telefonu myvivoshop.com üzerinden satın almaları halinde 2 yıllık standart garantiye ek olarak 1 yıl üretici garantisi ile toplam 3 yıl garanti hakkına da sahip oluyor.