Monster Notebook’tan küreselleşme yolcuğunda yeni adım

IPSOS Oyuncu Bilgisayarı Araştırması’na nazaran Türkiye’de oyun bilgisayarı denildiğinde akla gelen birinci marka olan Monster Notebook, büyüme istikrarını sürdürüyor. Kullanıcı gereksinim ve taleplerinin tahliliyle geliştirdiği eserlerini yeni teknoloji donanımlarıyla buluşturarak ekosistemde var olan inovasyonlara kullanıcıların erişim sağlamasına dayanak olan marka, ileri teknolojiye erişen oyuncuların oyun performanslarını da yükselterek küresel standartlarla yarışıyor. Değişken pazar dinamiklerine ahengiyle bilinen Monster Notebook, yurt içindeki güçlü kimliğini küresel arenada da ispatlatmaya hazır.

Avrupa operasyonlarına sürat verildi: Sırada Amerika var

Yerli bir teknoloji şirketi olarak 22 yıldır faaliyet gösteren Monster Notebook, İstanbul Kadıköy’deki küçük bir dükkanda başlayan macerasını bugün Türkiye’nin yanı sıra Lefkoşa’daki mağazasıyla Kıbrıs’ta da yürütüyor. Dubai’deki operasyonlarıyla Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır üzere ülkelere açılacak olan Monster Notebook; Avrupa’daki operasyonlarını ise Berlin’in en merkezi bölgesi Alexanderplatz meydanında bulunan mağazasından yönetiyor.

Globalleşme stratejisi doğrultusunda, Avrupa bölgesinde ve Birleşik Krallık’ta büyümeye odaklanan şirket, 2020’nin Eylül ayında başlattığı Avrupa operasyonlarına İngiltere merkezli olarak sürat vermiş durumda. Yüksek performanslı donanım konfigürasyonlarını küresel kullanıcılarına da müşteri memnuniyeti prensibiyle ulaştıran Monster Notebook, Amerika pazarına giriş noktasında da kararlı bir biçimde ilerliyor.

Kullanıcılarını ve süratle değişen beklentileri kuşatıyor

Güçlü bir şirket olarak global pazarda da isminden kelam ettiren Monster Notebook, her düzeyden oyuncuya en güzel oyun tecrübesi sunan ve farklı kullanıcı gereksinimlerine özel seriler geliştiren çok taraflı bir şirket. Monster Notebook hem oyunculara ve iş dünyası profesyonellerine yönelik yüksek performanslı bilgisayarlar sunuyor, hem de üretkenlik çerçevesinde ekipmanlar üretiyor. Abra, Tulpar ve Semruk bilgisayar serilerindeki modelleriyle oyun dünyasına yeni giriş yapan oyuncuların, orta-seviye oyuncuların ve ileri seviye oyuncuların gereksinimlerine yanıt veren Monster; Markut ve Huma serilerindeki modelleriyle ise içerik üretimi, yazılım, tasarım üzere alanlarda çalışan iş dünyası profesyonellerinin beklentilerini karşılıyor.

Bilgisayar modellerinin yanı sıra Pusat aksesuarlarıyla oyunculara ve profesyonellere yönelik eserler geliştiren Monster Notebook; klavye, mouse, kulaklık, monitör üzere aksesuarların yanı sıra oyuncu koltuğu, mousepad, soğutucu, kulaklık standı üzere farklı etraf ünitesi eserleri de sunarak oyun dünyasındaki varlığını geniş bir ekosistem kurarak büyütmeye çalışıyor.

“Monster’ın gücünü tüm dünyaya duyuracağız”

Teknoloji bölümünde 20 yılı aşkın tecrübesi olan ve süreç boyunca PC teknolojilerinin lokomotifi olan Intel’de farklı liderlik durumlarında bulunan ve son olarak şirketin Oyun Segmentinden Sorumlu EMEA Bölge Yöneticisi rolünü üstlenen Koray Yıldız, geçtiğimiz ay Monster Notebook Ticari Genel Müdür Yardımcılığı (CCO) vazifesine atanmıştı. Küresel arenada güçlü bir yer edinme vizyonuyla faaliyetlerin sürdüren Monster Notebook ailesinin bir kesimi olmaktan büyük bir onur duyduğunu kaydeden Koray Yıldız, “Monster Notebook, Türkiye başta olmak üzere, Almanya, İngiltere, Dubai ve Kıbrıs’ta kullanıcılara yenilikçi teknolojilerini ulaştırmaya devam ediyor. Yenilenen ve güçlenen kurumsal yapımız sayesinde Monster’ın küresel yolcuğunu sağlam ve sarsılmaz temellere oturtmaya kararlıyız. Gerek hayata geçirdiğimiz yatırımlarımız gerekse iş ortaklarımız ile yapmakta olduğumuz projelerimizle, Monster’ın gücünü dünyada birçok noktada duyurmaya devam edeceğiz. Intel, Microsoft, Nvidia üzere küresel oyuncularla sağlıklı bağlarımızı sürdürecek, iş birliklerimizi yeni oyuncularla derinleştireceğiz” sözlerini kullandı.

Şirketin oyun kesimindeki öncü pozisyonunun güçlenerek devam ettiğini belirten Monster Notebook Küresel Pazarlama Yöneticisi Birol Sülük, bilhassa Semruk ve Tulpar eser segmentleriyle markanın gücünü arttırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Birol Sülük, maksat ve planlamalarına ait şunları söyledi: “Oyun ekosistemini sahiplenip tüm paydaşların gelişimine yardımcı olmak istiyoruz. Dalın gelişiminin yanında pazardaki pastayı da büyütmek istiyoruz. Gelecekteki yatırımlarımızın büyük yükünün yüksek düzey eserlere yönelik olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki periyotta bu alandaki öncülüğümüzü devam ettirmenin yanı sıra günlük bilgisayar kullanım muhtaçlığı bulunan yüzde 68’lik kullanıcı kitlesine de dokunmayı hedefliyoruz. İlerleyen süreçte Monster Notebook’un pazarda daha agresif çalışmalarla yer aldığını göreceksiniz. En büyük önceliklerimizin başında marka bilinirliğimizin artırılması geliyor. Monster yaparsa en güzelini, en güçlüsünü ve en yüksek performanslısını yapar algısını bütün kitlelere duyuracağız. Huma, Semruk, Tulpar ve Abra üzere eserlerimizle de pazarın büyük bir çoğunluğuna ulaşmayı hedefliyoruz. Hayata geçirdiğimiz iş iştirakleri ve bütün satış yeri platformlarında yer alarak sesimizi çok büyük bir kitleye duyuruyoruz. Bu sayede amaçlarımıza çok sürmeden ulaşacağımızdan eminiz. Yakın vakitte Monster’ın gücünü hissetmeyen kullanıcı kalmamasını sağlarken, küresel arenada da fark yaratan bir marka olarak gönüllerde yer almayı mümkün kılacağız.”