iPhone 15 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Tüm teknoloji dünyasının gözü kulağı, artık iPhone 15 serisinde diyebiliriz. Tanıtım gününe az bir mühlet kala, ailenin giriş modeli olmasını beklediğimiz iPhone 15’in özellikleri ve fiyatına dair birtakım sızıntılar oldu. Biz de bu haberimizde kelam konusu sızıntıda yer alan bilgileri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyor olacağız. İşte detaylar!

Ortaya çıkan tezlere nazaran iPhone 15, gücünü A16 Bionic yonga setinden alacak. Baz versiyonunda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla satışa çıkacak olan aygıt, bunun dışında 256 ve 512 GB’lık depolama alanına sahip olan versiyonlarıyla da satışta olacak. iPhone 15’in ekran özelliklerinde ise maalesef ki gözle görülür bir güzelleştirme görünmüyor. Ayrıntılara nazaran telefon 6.1 inçlik OLED ekranla gelecek ve bu ekran yeniden 60 Hz tazeleme oranı sunacak. Tekrar diyoruz, zira iPhone 14 modelinin ekranında yer alan ekran yenileme oranı da tıpkı değerdeydi.

iPhone 15 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

iPhone 15 batarya konusunda da beklentileri tam olarak karşılamayabilir. Buna nazaran telefon, 3.279 mAh pile sahip olacak. Apple’ın yazılım ile uzun şarj tecrübesi sunmayı hedeflediğini tabir etmek mümkün diyebiliriz.

iPhone 15 kamera tecrübesi manasında ise tekrar düzgün bir tecrübe vadediyor. Bu noktada 48MP ana kameraya 12MP ultra geniş açılı sensör eşlik edecek. Ön kamera kısmında ise kullanıcıları 12MP’lik bir selfie kamerası karşılayacak. Tanınan modelin fiyatı konusundaki söylentiler ise 899 doları işaret ediyor. Bu da iPhone 15’in ülkemizde en az 45.000 TL’lik bir fiyattan satışa çıkacağını bizlere söylüyor.