Xiaomi’nin gizemli telefonu kafaları karıştırdı

Geçtiğimiz günlerde Vivo markasının gizemli modeli ortaya çıkmıştı. Şimdi ise sıra Xiaomi’de.

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Civi 3‘ün Mayıs sonunda piyasaya çıkması bekleniyor. Şirketin ayrıca Mix 5, Redmi K60 Ultra ve Mix Fold 3 gibi modelleri önümüzdeki aylarda tanıtması bekleniyor. Bu modeller arasında, 3C tarafından sertifikalandırılmış bir Xiaomi telefonu da bulunuyor. Bu listelemede yalnızca model numarası ve şarj hızı hakkında ipuçları veriliyor.

Bu yaklaşan Xiaomi akıllı telefonu, 23054RA19C model numarasını taşıyor. Bu cihaz hakkında ilk kez bilgi alıyoruz. 3C düzenleme otoritesi, cihazın, MDY-14-EV veya MDY15-EQ model numaraları taşıyan 67W şarj cihazı ile birlikte gelmesi gerektiğini belirtiyor. Bu durum, cihazın kablolu olarak 67W şarj desteği veya daha azına sahip olabileceğini düşündürüyor.

Xiaomi’nin gizemli telefonu kafaları karıştırdı

Maalesef, bu henüz tanımlanamayan ürün hakkında elimizdeki tek bilgi bu. Kesinlikle yaklaşan Civi 3 veya Redmi K60 Ultra olamaz, çünkü bu telefonların model numaraları sırasıyla 23046PNC9C ve 23078PND5C.

Peki ya Mix 5 olabilir mi? Bu da pek olası görünmüyor, çünkü Mix 4 zaten 120W şarj desteği sunmaktaydı. Halefinin neden 67W şarjla sınırlı olması gerektiğini merak ediyoruz. Her neyse, bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekliyoruz. Çünkü bu cihaz, MIIT’te de listelenmiş ve diğer sertifikasyon web sitelerinde ve benchmark platformlarında daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak. Bu gizemli Xiaomi akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi veya Redmi markası altında mı piyasaya sürülecek? En önemlisi, küresel pazarlara ulaşacak mı?