Xiaomi MIX Fold 3 seri için bir dönüm noktası olabilir

Xiaomi‘nin Küme Lideri Lu Weibing, şirketin yeni bir üretim sınırı olan Xiaomi Akıllı Üretim Dijital İntelligence Sistemi 2.0‘ı hayata geçirdiğini duyurdu. Bu ileri teknoloji üretim çizgisi, Pekin’deki Yizhuang Xiaomi Akıllı Fabrikası’na entegre edildi. Weibing, şirketin yeni katlanabilir modeli Xiaomi MIX Fold 3’ün bu yeni sistem üzerinde seri üretimine başlanacak birinci model olacağını tabir etti.

MIX Fold 3, Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen, Xiaomi‘nin yeni kuşak katlanabilir telefonu. Weibing’e nazaran, yeni üretim sınırı kıymetli yükseltmelerle birlikte geliyor. Sistemin daha akıllı ve hassas olduğunu belirten Weibing, bu nedenle yeni katlanabilir telefon modelinin daha ince ve daha güçlü olacağını belirtiyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin bu amiral gemisi katlanabilir telefon modelinin seri üretimine başlaması, Ağustos ayında piyasaya sürüleceği tarafındaki spekülasyonları doğrular nitelikte. Şirketin lansman tarihini bu ay içinde duyurması an problemi.

Xiaomi MIX Fold 3 seri için bir dönüm noktası olabilir

Xiaomi MIX Fold 3‘ün, Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle güçlendirileceği iddia ediliyor. Dörtlü bir kamera sistemiyle geleceği söylenen telefonun, klâsik telefoto lenslere kıyasla daha düzgün optik zoom efektleri sunan 5X periskop yetenekli bir telefoto lens içereceği öngörülüyor.

Xiaomi‘nin bu modelinin 67W kablolu süratli şarj ve 50W kablosuz süratli şarj özelliklerini desteklemesi bekleniyor. Evvelki modeli MIX Fold 2’nin yalnızca 67W kablolu süratli şarj dayanağına sahip olduğunu düşünürsek, yeni modelde bu alanda bir güzelleşme görüyoruz.

Daha ince ve daha sağlam bir yapıya sahip olan ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan MIX Fold 3, kullanıcılarına çok şey vadetmekte. Lakin, bu aygıtın Çin dışında satılıp satılmayacağı şimdi belirsizliğini koruyor. Evvelki model MIX Fold 2, yalnızca Çin pazarında satışa sunulmuştu. Lakin, Lu Weibing’in bu bilgiyi paylaşması, şirketin aygıtı global pazara sunma planlarının olabileceğini düşündürtüyor. Şayet Xiaomi, bu aygıtı global pazara sunarsa, aygıtın Samsung Galaxy Z Fold 5 ile rekabet etmesi bekleniyor.