YouTube, Platform Üzerinde Oyun Oynama Özelliğini Test Ediyor

Ortaya çıkan yeni haberlere nazaran dünyanın en büyük görüntü yayın platformu YouTube, platform üzerinde kullanıcılara oyun oynayabilecekleri bir özelliği test ediyor. Sav edilene nazaran Google, çalışanlarına ‘Playables’ isimli yeni YouTube özelliğini test etmeye davet eden bir e-posta gönderdi.

Mevzu bahis Playables özelliği, çeşitli oyunları direkt olarak YouTube’un tarayıcı sayfasına ve taşınabilir uygulamasına entegre edecek. Gelin ayrıntılara bir arada göz atalım.

YouTube’un oyun dalına ilgisi uzun müddettir devam ediyor

Gelen habere nazaran şirket, birinci kademede “kolayca paylaşılabilir” etiketini uygun gördüğü oyunlar sunmayı planlıyor. Test edilen oyunlar ortasında tanınan arcade oyunu Stack Bounce de yer alıyor. Bir YouTube sözcüsü de şirketin oyun bölümüne uzun müddettir ilgi duyduğunu belirtti. Sözcü, YouTube’un yeni özellikler üzerinde etkin olarak denemeler yaptığını, bunlardan birinin de Playables olduğunu doğruladı.

Henüz bu Playables özelliği resmi olarak duyurulmuş değil, bu anlattıklarımızı da Wall Street Journal’in haberini referans alarak anlatıyoruz. Fakat çevrimiçi oyunların YouTube’a entegre edilmesi, reklam harcamalarındaki düşüşün ortasında yeni büyüme yolları keşfetmeye çalışan CEO Neal Mohan’ın stratejik kararıyla da uyumlu göründüğünden doğruluğunun ihtimali artıyor.

Bu stratejinin akabinde YouTube, sitedeki reklam engelleyicileri engellemenin yollarını aradıklarını da doğrulamıştı. Siz ne düşünüyorsunuz? Netflix oyunları üzere YouTube oyunları da muvaffakiyet elde edebilir mi? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.