Yeni bir sızıntıya nazaran Galaxy S23 FE nitekim geliyor; fakat çerçevesiyle biraz üzebilir

Birkaç hafta evvel Samsung’un, Galaxy S23 FE‘yi bu yıl içinde, en azından kimi ülkelerde piyasaya sürebileceği ortaya çıkmıştı. Ve artık, Galaxy S23 FE’nin tasarımı da sızdırıldı. Telefonun büyük ölçüde Galaxy S23 ve Galaxy S23+ ile tıpkı tasarım çizgisini izlediğini görmek sürpriz değil. Fakat, karşılaştırıldığında biraz daha ucuz hissettiriyor.

Galaxy S23 FE, kalın çerçeveli 6,4 inç ekrana sahip

Galaxy S23 FE’nin tasarımı, SmartPrix ile işbirliği yapan @OnLeaks tarafından ortaya koyuldu. Bu imgeler hakikat boyutları temel alıyorsa, Galaxy S23 FE’nin ekranı çevreleyen epey kalın ve sistemsiz çerçevelere sahip olacağı açık. Telefonun 6,4 inç Dinamik AMOLED 2x ekrana sahip olduğu görülüyor. Ayrıyeten Galaxy S23 ve Galaxy S23+’a emsal formda art tarafta üçlü kamera suramı var. Galaxy S21 FE’deki kamera adası tasarımı gitmiş, yerine üç farklı kamera halkası gelmiş.

Telefonun yanları ve kenarları kavisli. Yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusu olmadığı için, telefonun ekran içi parmak izi okuyucusuna sahip olmasını bekliyoruz. Sızıntıya nazaran, Galaxy S23 FE 58 x 76,3 x 8,2 mm boyutlarında. Galaxy A54 5G’nin ön ve art yüzü cam olduğundan, Galaxy S23 FE’nin de plastik art yüzlü Galaxy S20 FE ve Galaxy S21 FE’den farklı olarak cam art yüze sahip olmasını umuyoruz.

Galaxy S23 FE’nin sızdırılan teknik özellikleri

Önceki haberlere göreyse Galaxy S23 FE; Exynos 2200 işlemci, 8GB RAM, 128GB/256GB dahili depolama alanı, 4,500mAh pil ve 25W süratli şarj ile donatılacak. 50MP birincil kamera, 12MP ultra geniş kamera ve özel bir telefoto kameraya sahip olabilir. Galaxy S23 FE’nin selfie kamera çözünürlüğü hakkında somut bir bilgi yok. Ayrıyeten telefonun IP67 derecesine, stereo hoparlörlere ve kablosuz şarj özelliğine sahip olmasını bekliyoruz.