Xiaomi’nin yeni katlanabilir akıllı telefonları her şeyi değiştirebilir

Xiaomi’nin gelecek yıl iki yeni katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığına dair bilgiler gelmeye başladı. İki telefon modelinden birinin, mevcut MIX Fold serisine ekleneceği belirtiliyor. Diğerinin ise Xiaomi’nin ilk “katlanabilir ve kapanabilir” telefonu olacağı ve MIX Flip adıyla tanıtılacağı konuşuluyor. İşte bu konudaki tüm detaylar.

Bilinen duyumcu Digital Chat Station tarafından, Çin’in popüler mikroblog sitesi Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, Çinli teknoloji devi Xiaomi, ilk Flip telefon modelini 2024 yılında piyasaya sürecek. Ek olarak, şirketin gelecek yıl da MIX Fold 4 modelini satışa sunmayı planladığı dile getiriliyor.

Xiaomi’nin yeni katlanabilir akıllı telefonları her şeyi değiştirebilir

Ancak Xiaomi’nin, MIX Fold 3 modeli üzerinde de çalıştığı ve bu modelin 2023 yılında Temmuz veya Ağustos ayları arasında piyasaya sürülmesi beklendiği söyleniyor. Fakat en son gelen duyumlar, duyumcu tarafından MIX Flip için N17, MIX Fold 4 içinse N18 model numaralarının belirtildiği bilgiler içeriyor. İki modelin de 2024 yılında piyasaya sürüleceği ve Qualcomm Snapdragon yonga setleri ile donatılacakları belirtiliyor.

Duyumcu Digital Chat Station, kullanılacak yonga setinin hangisi olduğunu belirtmese de, Snapdragon 8 serisinden bir yonga setinin kullanılacağını ve bu sayede telefonların üst düzey bir performans sergileyebileceğini iddia ediyor. Ancak bu bilgilerin henüz doğrulanmış olmadığını, bu nedenle bu bilgilerin şüphe ile karşılanması gerektiğini belirtmek isteriz.