Xiaomi Pad 6 hakkındaki söylentiler, kullanıcıları heyecanlandırdı

Nisan ayında Xiaomi, Çin’deki Pad 6 tabletini müşterilerine sunmuştu. Kısa bir mühlet sonra Hindistan pazarına girdi ve artık de Avrupa’ya yanlışsız yol alıyor. Lakin Xiaomi’nin Avrupa pazarına girişine dair şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Xiaomi Pad 6’nın Avrupa’daki varyantları ve fiyatlandırmasına dair ayrıntılar, duyum hesabı sahibi Ishan Agarwal tarafından paylaşıldı.

Agarwal’a nazaran, Xiaomi Pad 6‘nın Avrupa versiyonu 6GB + 128GB ve 8GB + 256GB RAM ve depolama seçeneklerine sahip olacak. Bu modellerin fiyatları sırasıyla 399 Euro ve 499 Euro olacak. Ayrıyeten tabletin İngiltere pazarında başlangıç fiyatı 369 Euro olarak belirlendi. Duyumcu Ishan, Pad 6’nın Mavi ve Gri renk seçenekleriyle satışa sunulacağını, Altın renginin ise mevcut olmayacağını belirtti.

Xiaomi Pad 6 hakkındaki söylentiler, kullanıcıları heyecanlandırdı

Xiaomi Pad 6‘nın Avrupa’da ne vakit satışa sunulacağı ve başka kullanılabilirlik ayrıntıları şimdi belirsizliğini koruyor. Ishan’ın çoklukla sızdırdığı bilgilerin doğruluk hissesi yüksek oluyor, bu yüzden tabletin önümüzdeki haftalarda tanıtılmasını bekleyebiliriz.

Avrupa pazarına sunulacak Xiaomi Pad 6‘nın, Çin ve Hindistan versiyonlarıyla birebir özelliklere sahip olması bekleniyor. Kutu gibisi bir tasarımı ve 13MP ana sensör barındıran bir kare kamera modülü bulunuyor. Cihaz, 2.8K çözünürlüğe, 144Hz yenileme suratına ve 550 nit tepe parlaklığa sahip 11 inçlik bir LCD ekran ile geliyor. HDR10 ve Dolby Vision içeriklerini destekliyor ve Dolby Atmos tarafından ayarlanmış dört hoparlör içeriyor.

Xiaomi Pad 6, Snapdragon 870 yonga seti ile çalışıyor ve 8GB’a kadar RAM ve 256GB depolama alanı sunuyor. Aygıt, 8.840mAh kapasiteli bir batarya ile destekleniyor ve 33W süratli şarj özelliği mevcut.