Xiaomi 13T Pro özellikleriyle şimdiden herkesi heyecanlandırdı

Xiaomi, yakın bir tarihte yeni akıllı telefon serisi olan Xiaomi 13T’yi piyasaya sürecek. Fakat bu aygıtların çıkışından evvel, ilgili duyumlar gündeme geldi. Şimdiyse, IMDA sertifikasındaki yeni bir kayıt, 13T Pro’nun çıkışını müjdeliyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 13T ve 13T Pro adlı iki akıllı telefonun piyasaya sürülmesi için hazırlıklarını tamamlıyor. Daha üst seviye model olan 13T Pro, IMDA sertifikası web sitesinde 23078PND5G model numarasıyla tespit edildi. Bu liste, aygıtın Bluetooth, WiFi ve NFC irtibatlarını destekleyeceğini belirtiyor lakin fevkalâde bir bilgi olarak kabul edilemez. Tekrar de bu tıp bir liste, Xiaomi 13T Pro’nun çıkışının çabucak hemen eli kulağında olduğunu gösteriyor.

Xiaomi 13T Pro özellikleriyle şimdiden herkesi heyecanlandırdı

Birkaç gün evvel, aygıtın İngiltere fiyatı ve çıkış tarihi Amazon üzerinden sızdı. Telefon, evvelki modelin 699 sterlinlik fiyat etiketinin üzerinde, yaklaşık 799 sterlinlik bir fiyatla satışa sunulacak. Bunun yanı sıra, öteki bir duyum da aygıtın birtakım temel özelliklerini belirtiyor. Duyumlara nazaran, Xiaomi 13T Pro, MediaTek Dimensity 9200+ yonga setiyle donatılacak ve en fazla 12GB RAM ve 512GB dahili depolama ile desteklenecek.

Cihazın, kutudan çıktığında Android 13 tabanlı MIUI 4 işletim sistemiyle geleceği iddia ediliyor. Dahili olarak, 5.000mAh’lik büyük bir batarya paketi aygıta güç sağlayacak ve ayrıyeten 120W süratli şarjı da destekleyebilecek. Hasebiyle, yeni bilgiler mevcut olduğunda biz de size en yeni bilgileri sunacağız.