Xbox Game Pass’e Artırım Kapıda: İnternet Sitesine Gizemli Bir İkaz Ortaya Çıktı… (Ucuza Nasıl Alabileceğinizi Anlattık)

Oyunların Türkiye fiyatlarında 1.500 TL seviyeleri yeni standarda dönüşmüşken Xbox’ın yüzlerce oyuna konut sahipliği yapan Game Pass hizmeti, hala hiçbir artırım görmedi. Ancak bu durum, çok yakında değişebilir…

Bu mümkünlüğü düşündürten şey ise Xbox Game Pass’in satın alma sayfasına eklenen küçük bir ikaz oldu. Microsoft, Türkiye’den Game Pass satın alımlarında mevcut fiyatlar için “Teklifin mühleti 19 gün içinde dolacak” tabirine yer vermeye başladı.

Xbox Game Pass satın alımında artırımlara ipucu olarak bedellendirilen ihtar:

Microsoft, fiyatlandırmaların, abonelikler iptal edilmediği takdirde “normal fiyata ve belirtilen vakit dilimine göre” devam edeceğini söz etti. İşte artırım teorisi, buradaki “normal fiyat” ve “zaman dilimi” nedeniyle daha da güçleniyor. Zira bu ihtar, aslında günümüz fiyatlarının “normal fiyat” olmadığı manasına geliyor.

Zam ihtimalini ortaya çıkaran bir öbür ayrıntı ise tüm kullanıcılarda tıpkı mühlet sonunun gösterilmesi. Bilirsiniz; Xbox Game Pass, aboneliği ayın kaçıncı gününde aldıysanız o vakit yenilenir. Lakin üstte ekran imgesini paylaştığımız ikazda tüm kullanıcılara tıpkı gün sonu gösteriliyor. O gün geldiğinde fiyatların güncellenip güncellenmediğini öğrenmek için Webtekno’yu ziyaret etmeyi unutmayın.

Zam gelse de gelmese de işinizi garantiye almak isterseniz Game Pass aboneliğinizi şimdiki fiyatlardan 36 aya kadar uzatabilirsiniz. Çabucak aşağıdaki görüntüde anlattığımız yolu uygulayabilmek için halihazırda devam eden bir aboneliğinizin olması kâfi. (Game Pass aboneliğini uzatma prosedürü azamî 36 aya kadar geçerli olsa da kimi kullanıcılar daha erken müddette pürüz ile karşılaşabiliyorlar.)

Zam gelmeden Game Pass aboneliğini uzatmak için aşağıdaki görüntüde anlattığımız formülü deneyebilirsiniz

()