Xbox, Barbie Sinemasından İlham Alan Konsolunu Duyurdu: Forza Horizon 5’e de Sinemadaki Araçlar Eklendi!

Greta Gerwig imzalı Barbie, elbet bu yılın en çok beklenen sinemalarından. Margot Robbie ve Ryan Gosling’i başrolde göreceğimiz, ikonik Barbie bebekleri beyaz perdeye taşıyacak sinema, 21 Temmuz günü vizyona girecek.

Vizyona girişine bir aydan daha az bir müddet kala Xbox, sinemanın imal şirketi Warner Bros., ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Paydaşlık kapsamında Barbie sinemasından ilham alan içerikler ve hatta bir konsol tanıtıldı.

Forza Horizon 5’e Barbie araçları geldi

Xbox tarafından bugün yapılan açıklamada, Barbie sineması temalı içeriklerin tanınan yarış oyunu Forza Horizon 5’e geleceği tabir edildi. Oyuncular, Barbie’nin kullandığı, pembe renkli 1956 Chevrolet Corvette EV’ye ulaşabilecek.

Öte yandan, Ken’in kullandığı 2022 GMC Hummer EV de oyuna eklenecek. Tüm Forza Horizon 5 oyuncularına bugün prestijiyle ikram olarak verilen bu araçlara, bildiriler kısmından ulaşılabilecek.

Barbie temalı Xbox da geliyor

Warner Bros. ve Xbox paydaşlığı kapsamında gelen bir öbür şey ise Barbie’den ilham alan konsol. Barbie’nin ikonik “rüya evi”nden esinlenerek oluşturulan pembe renk yüklü bu konsol, üstteki fotoğraftaki üzere gözükecek. Ayrıyeten Barbie ve Ken’in kıyafetleri ilham alarak oluşturulan sinemaya özel oyun kumandaları da konsolla birlikte gelecek. Xbox, konsolu “son yıllardaki en eğlenceli özel konsol tasarımlarımızdan biri” olarak tanımlıyor.

Tıpkı öbür emsal özel tasarım konsollarda olduğu üzere Barbie temalı Xbox da satışa sunulmayacak. Fakat Xbox, kullanıcıların bu özel Xbox Series S’i kazanma bahtının olacağını söylüyor. Şirket, 10 Temmuz günü Xbox Twitter hesabı yahut Microsoft Rewards aracılığıyla hayranların bu bahtı elde edeibleceğini tabir ediyor.