WhatsApp’ın yeni gizlilik özelliği tüm dengeleri değiştirecek

Araç, herhangi bir görüşmeyi kilitlemenize izin vererek, onu yalnızca parmak izi veya yüz taraması gibi biyometri yoluyla veya geçerli bir parola girerek erişilebilen özel bir klasöre yerleştiriyor. Bu ayrıca, bildirim akışındaki kilitli sohbetlere yapılan tüm referansları otomatik olarak gizliyor.

Bir sohbeti kilitlemek oldukça kolay görünüyor. Bire bir veya grup sohbetinin adına dokunun ve kilitleme seçeneğini seçin. Sohbeti okumak istediğinizde şifrenizi girin veya biyometrik taramayı tamamlayın. WhatsApp, bunun aile üyeleriyle telefon paylaşan veya “ekstra özel bir sohbet geldiğinde başka birinin telefonunuzu tutuyor olması” gibi bir sorundan kaçınmak isteyenler için harika bir özellik olduğunu söylüyor. Araçlar ayrıca WhatsApp’ı tamamen biyometrik kimlik doğrulamanın arkasına kilitlemenize de izin veriyor.

WhatsApp’ın yeni gizlilik özelliği tüm dengeleri değiştirecek

Popüler mesajlaşma uygulamasının arkasındaki kişiler, Sohbet Kilidi için her sohbete özel bir parola oluşturma yeteneği ve sohbetleri birden çok cihazda kilitlemek için bir araç gibi daha fazla özellik hazırlamakla meşgul olduklarını söylüyor. Ana şirket Meta, son zamanlarda olası dolandırıcıları engellemek için doğrulama sistemini güçlendirdiğinden ve kaybolan mesajlarla başa çıkmak için daha fazla seçenek eklediğinden, WhatsApp’ı güvenli ve güvenilir tutmaya çalışmakla olağanüstü şekilde meşgul. Sohbet Kilidi araçları şimdi tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuluyor.