WhatsApp’ın yeni dizaynına ait ayrıntılar netleşmeye başladı

Kısa bir müddet evvel popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, uygulamanın arayüzünü kapsamlı bir halde tekrar tasarlamaya başladı. Bu yenilik, birinci olarak Android için WhatsApp beta sürümü 2.23.10.6’da görüldü ve alt gezinme çubuğunun da içinde bulunduğu bir yine tasarım sunuldu. Bu değişiklikler, WhatsApp’ın uygulamayı basamaklı adımlarla geniş bir halde yenilemeye yönelik kararlılığını bizlere gösteriyor.

WhatsApp beta’nın Android sürümü 2.23.12.3 güncellemesi, bu yine dizaynın bir öteki adımını ortaya koydu. Bu güncelleme, kullanıcılarına Material Design 3 kurallarına uygun yeni bir tarz sundu. WhatsApp’ın tasarım sürecinde bu kurallara odaklanmış olduğu ve en küçük detaylara bile dikkat ediyor olması görülebiliyor.

WhatsApp beta’nın Android sürümü 2.23.12.15 güncellemesinde öbür bir kıymetli değişikliğe daha rastlandı. Bu değişiklik, WhatsApp’ın kullanıcılarının süratlice yeni sohbetler başlatmasına yardımcı olacak yüzen hareket düğmesinin yenilenmesini içeriyor. Yeni yüzen aksiyon düğmesi, köşeleri yavaşça yuvarlatılmış bir kare formunda olacak ve Material Design 3 kurallarına uyacak. Yüzen aksiyon düğmesine ek olarak, bu yine tasarım aramalar ve durum sekmelerindeki düğmeleri de kapsayacak.

WhatsApp’ın yeni dizaynına ait ayrıntılar netleşmeye başladı

Yüzen aksiyon düğmelerinin yine tasarımı halihazırda geliştirilme etabında bulunmakta ve yakın gelecekteki bir güncelleme ile beta testçilerine sunulacak. Bu gelişmeler, WhatsApp’ın, kullanıcı geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak, talepler doğrultusunda yenilenmiş bir arayüz sunma konusunda kararlı olduğunu gösteriyor.

WhatsApp’ın arayüz yine dizaynının yanı sıra, uygulama birçok yeni özelliği de geliştiriyor. WhatsApp beta, kullanıcılara HD kalitesinde fotoğraf paylaşma seçeneği sunarak, kullanıcıların fotoğraflarını yüksek kalitede paylaşmalarına imkan tanıyor. Ayrıyeten, son beta güncellemesi yine tasarlanmış bir emoji klavyesi sunarak, kullanıcılara hislerini daha varlıklı bir halde tabir etme tecrübesi sağlıyor. Bunlara ek olarak, WhatsApp etkin olarak Android telefonlar için ekran paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor.