WhatsApp’a bildiri sabitleme özelliği geldi! Pekala lakin sabit ileti ne demek? İşte detaylar

WhatsApp kullanıcılarına yeni bir özellik sunuldu. Kullanıcılar artık belli iletileri, sonradan çarçabuk erişmek maksadıyla sabitleyebilecekler. Sabitlenen iletiler, sohbetin en üst kısmında yer alacak ve küme ya da ferdî sohbetlerdeki kıymetli bildiriler çarçabuk görülebilecek, böylelikle hiçbir kıymetli bilgi gözden kaçmayacak.

Peki bu yeni özellik, yani vadeli ileti sabitleme nasıl kullanılacak? İşte adım adım vadeli bildiri sabitleme süreci:

WhatsApp’a ileti sabitleme özelliği geldi! Pekala ancak sabit ileti ne demek? İşte ayrıntılar

  1. Öncelikle bir küme ya da kişisel sohbete girin.
  2. Sabitlemek istediğiniz bildirisi sağa kaydırın.
  3. Ardından ‘Sabitle’ seçeneğine dokunun.
  4. Mesajın ne kadar mühlet sabit kalacağını belirleyin.
  5. Sabitlediğiniz bildiri, sohbetin en üstünde görünecek.

WhatsApp’ta ne kadar müddet sabit kalacağı belirlenebilen iletiler, bilhassa kümelerde kıymetli bir duyuru yapıldığında epey fonksiyonel olacak. Kullanıcıların duyuruyu kaçırmaması ismine, iletilerin ne kadar mühlet sabit kalacağını belirlemek büyük değer taşıyor. Bu özellik, şu anda geliştirilme evresinde olup, birinci olarak yeni bir güncelleme ile beta test kullanıcılarına sunuldu. Kullanıcılar dilerlerse, belirledikleri müddetin dolmasını beklemeden, sabitlenen bildirisi kaldırabilecekler.

Bu yenilik, WhatsApp’ın kullanıcı tecrübesini geliştirmeye yönelik çalışmalarının bir kesimi. Kullanıcılarının gereksinimlerine karşılık vermek ve onlara daha yeterli bir tecrübe sunmak ismine, daima olarak yeni özellikler ve güncellemeler üzerinde çalışıyor. Bu periyodik ileti sabitleme özelliği de onlardan biri.