WhatsApp tasarımı büsbütün değişiyor! İşte yeni WhatsApp!

WhatsApp, tanınan bir iletileşme uygulamasıdır ve Google Play Beta Programı aracılığıyla 2.23.14.12 sürümünü getiren bir güncelleme yayınladı. Bu son güncelleme, kullanıcı arayüzünde kıymetli bir değişiklikle bir arada en son Materyal Tasarımı 3 yönergelerini takip etmeye başlıyor.

Önceki bir güncellemeyle birlikte, WhatsApp, güncellenmiş anahtarlar ve yüzen aksiyon düğmeleri üzere öğeleri içeren bir arayüz sunmuştu. Şimdiyse, 2.23.14.12 numaralı en son beta güncellemesiyle, Gereç Tasarımı 3 yönergelerine uyumlu yuvarlatılmış ihtarlar sayesinde kullanıcı tecrübesini daha da geliştirmeye odaklanıyor.

Bu yeni tasarım, uygulama içindeki ikazlarla besbelli hale geliyor. Daha evvel WhatsApp, ihtarlar için standart bir arayüz kullanmıştı. Fakat şimdiki güncellemeyle ikazlar, yüksek derecede yuvarlatılmış kenarlara sahip, bu da uygulamaya çağdaş ve uyumlu bir görünüm kazandırıyor. Bu tasarım değişikliği, yalnızca genel görsel estetiği güzelleştirmekle kalmayıp, birebir vakitte uygulama genelinde tutarlılık sağlayarak Malzeme Tasarımı 3 prensipleriyle daha uyumlu hale geliyor. Bu güncellemenin getirdiği ikazlar, sadece sağlanan ekran imajında gösterilen değil, uygulama içindeki tüm ikazları kapsıyor.

Yuvarlatılmış ihtarlar özelliği şimdilik sırf Google Play Store’dan en son WhatsApp beta güncellemesini yükleyen makul beta test kullanıcılarına sunuluyor. Fakat bu özellik, gelecek haftalarda daha geniş bir kullanıcı kitlesine kademeli olarak dağıtılacak.

WhatsApp, özelliklerini ve fonksiyonelliğini geliştirmeye devam ediyor. Şirket tıpkı vakitte yüksek kaliteli görüntü paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor ve yakın vakitte QR kodu aracılığıyla inançlı bir lokal sohbet transferi özelliğini duyurdu.

Kullanıcılarına daha akıcı ve görsel açıdan alımlı bir tecrübe sunmayı hedefleyen WhatsApp, arayüzünün tam bir yine dizaynına yanlışsız ilerliyor. Hasebiyle, gelecek güncellemelerin neler getireceğini takip etmek değerli.