WhatsApp eğlenceli Avatar özelliğini sunmaya başladı

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Facebook’ta avatarların WhatsApp’a geldiğini duyurdu. WhatsApp, kullanıcıların kişiselleştirilmiş avatarları profil fotoğrafı olarak kullanabileceklerini veya farklı duygu ve eylemleri yansıtan 36 özel çıkartmadan birini seçebileceklerini söylendi. WhatsApp’taki avatar çıkartmaları, Snap’in Bitmoji veya Apple’ın Memoji çıkartmalarına benzeyecek.

Popüler anlık mesajlaşma uygulamasının arkasındaki şirket, “Avatarınız, farklı saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetlerin milyarlarca kombinasyonundan oluşturulabilen dijital bir versiyonunuzdur” dedi.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların zaman içinde aydınlatma, gölgeleme ve saç stili dokuları dahil olmak üzere stil geliştirmeleri alacağını söyledi. Kullanıcılar, kullanıma sunulduktan sonra Ayarlar menüsüne giderek WhatsApp’ta avatarlarını oluşturabilecekler. Mesajlaşma uygulaması ayrıca , bir SSS sayfasında bulunan ayrıntılara göre, kullanıcıların sanal görünümlerini bir profil fotoğrafı olarak yapmalarına izin vermek için profil fotoğrafı ayarlarında bir ‘Avatar Kullan’ seçeneğine sahip olacak.