WhatsApp, Android Kullanıcıları İçin Bildirileri Filtreleme Özelliği Getiriyor!

Milyarlarca kullanıcısıyla anlık iletileşme uygulamalarının en popüleri olan WhatsApp’ın orijinal bir özellik çıkarmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Uygulamadaki tecrübenizi güzelleştirecek yeni özellik, yeni Android beta sürümünde WABetaInfo tarafından fark edildi.

Yeni özelliğin, listelerinde çok fazla sohbet olan kullanıcıların çok işine yarayacağını söylememiz mümkün. Araç, sohbet listenizi filtremenizi sağlıyor.

Filtreler sohbetlerin üstünde yer alacak

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran imajından de görebildiğiniz üzere, yeni araçla birlikte sohbet listelerini direktör daha kolay hâle geliyor. Bu halde kullanıcılar, listelerindeki sohbetleri filtreleyebilecek. Manzaradan, filtrelerin sohbetlerin üstünde yer alacağını görebiliyoruz.

Şu anlık üç adet olacağı görülen bu filtreler,“Okunmamış”, “Kişisel” ve “İş” gibi şeylerden oluşacak. Kümelere özel bir filtrenin de çok işe yarayabileceğini söyleyebiliriz. Lakin WhatsApp’in bunu ekleyip eklemeyeceğini bilemiyoruz.

Sohbet listesini filtreleme özelliği hala geliştirilme evresinde. Şirketin ne vakit özelliği uygulamaya ekleyeceği ise şimdi belirli değil.