Vivo’nun iki süper telefonu için tarih verildi!

Güvenilir duyum hesabı Digital Chat Station, Vivo X100 Pro+ ve yeni Vivo X Fold gibi cihazların büyük olasılıkla 2024’ün başında piyasaya çıkacağı yönünde ipuçları verdi. Bu modellerin önce Çin’de piyasaya sürülüp, ardından diğer pazarlara açılması planlanıyor.

Duyum hesabı, Vivo ve iQOO markaları da dahil olmak üzere çeşitli cihazların piyasaya çıkış zaman dilimlerini paylaştı. Bu modellerin, mevcut modellere kıyasla belirgin değişikliklere sahip olacağı söyleniyor.

Mediatek’in Dimensity 9200 Plus yonga setiyle donatılacak olan Vivo X90S modelinin bu ay piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kasım’da Vivo X100 ve X100 Pro’nun piyasaya çıkması öngörülürken, X100 Pro+ modelinin ise 2024’ün ilk çeyreğinde satışa sunulacağı belirtiliyor. Vivo X100 ve X100 Pro modelleri Dimensity 9300 yonga setiyle gelecekken, X100 Pro+ modelinde Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti bulunacak.

Vivo’nun iki süper telefonu için tarih verildi!

Digital Chat Station’a göre, gelecek Vivo katlanabilir telefon modelinin adı Vivo X Fold 3 veya Vivo X Fold 2+ olabilir. Bu yeni Vivo katlanabilir telefon, yenilenmiş bir katlanabilir ekranla birlikte geliyor ve bir amiral gemisi olacak. Yeni Vivo katlanabilir telefonun da 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat, bu yeni Vivo katlanabilir telefonun X100 Pro+ ile eşzamanlı olarak mı piyasaya sürüleceği konusu henüz belirsizliğini koruyor.

Vivo, bu yılın ilerleyen zamanlarında ve 2024’ün başında piyasaya sürmeyi planladığı akıllı telefon serisi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Yaklaşan Vivo modellerinin teknik özellikleri de henüz bilinmiyor.