Vivo, yeni orta segment akıllı telefon modelini doğruladı

Vivo, yeni bir orta segment akıllı telefon çıkaracağını duyurdu. Yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi planlanan telefonun, Y27 5G modeli olacağına dair bir sertifika listesi bu durumu doğruladı.

Bir önceki ay, Vivo’nun Y27 modelinin çeşitli çevrimiçi listelerde yer aldığını paylaşmıştık. Bu listeler, Google Play Konsolu’nda cihazın önemli özelliklerini gösterirken, aynı zamanda NCC web sitesinde de görüntülendi. Sonuncusu, resmi lansmanından önce cihazın canlı görüntülerini sundu. Bu sefer, Vivo’nun yeni çıkaracağı Y27 5G modeli EEC sertifikasyonunda da yerini aldı. Bu listelemeye göre, cihaz V2302 model numarasını taşıyacak.

Vivo, yeni orta segment akıllı telefon modelini doğruladı

Geçmiş raporlardan yola çıkarak, Vivo Y27 5G’nin MediaTek Dimensity 700 yonga setiyle donatılmış olacağını tahmin ediyoruz. Dimensity 700’ün, Dimensity 6020 yonga seti olarak yeniden markalandırılabileceğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, yeni cihaz kutudan çıktığında Android 13 tabanlı FunTouchOS 13 işletim sistemiyle birlikte çıkacak. Google Play Konsolu listesinde yer alan bilgilere göre, yonga seti 6 GB RAM ile birlikte kullanılacak ve cihaz, Full HD+ çözünürlük ve 440 ppi ekran yoğunluğuna sahip bir ekrana sahip olacak.

Yine geçmişten gelen duyumlar, Vivo’nun yeni Y27 modelinin, Y36 5G’nin yeniden markalandırılmış bir versiyonu olabileceğini öne sürüyor. Bu bilgiler doğruysa, Y27’nin 6,44 inç büyüklüğünde bir LCD panel taşıyacağını ve bu panelin 90Hz yenileme hızına sahip olacağını bekleyebiliriz. Diğer belirgin özellikler arasında, 50 megapiksel ana kamera ve LED flaşlı 2 megapiksel derinlik sensörü bulunuyor. Ek olarak, ön tarafta 16 megapiksel bir selfie kamerası yer alması bekleniyor.