Vivo X90S bu kere kanlı canlı manzarasıyla ortaya çıktı

Çin merkezli teknoloji firması Vivo’nun yeni telefonu X90S yakında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Yaklaşan bu aygıtın birinci resmi görseli de netleşmiş durumda. Bu bilgiyi, markanın Eser Stratejisi Genel Müdürü ve Lider Yardımcısı Jia Jingdong, tanınan mikroblog platformu Weibo üzerinden paylaştı. Bu yeni telefon, Vivo X90 serisinin dördüncü üyesi olacak. Bu seri aslında standart, pro ve pro plus olmak üzere üç farklı modeli bünyesinde barındırıyor.

Vivo X90S modelinin bir görseli, bir Vivo yetkilisi tarafından Weibo’da paylaşıldı. Görselde beyaz renkte bir telefon görülüyor. Art yüzeyi incelendiğinde, X90 serisinin başka üyelerine benzeri bir tasarım dikkat çekiyor. Üç sensörün yer aldığı dairesel bir kamera modülü ve bu modülün altında yer alan yatay bir şeritte “Xtreme Imagination” yazısı bulunuyor. Telefonun art yüzeyinin camdan oluştuğu anlaşılıyor. Ek olarak, bir Zeiss ayarlı kamera optiği ve T* kaplamayı işaret eden bir metin de mevcut.

Telefonun birinci görseli paylaşılmış olmasına karşın Vivo X90S’in ayrıntılı özellikleri hala tam olarak bilinmiyor. Fakat telefon, Google Play Console ve TENAA sertifikasyonunda V2241HA model numarasıyla görüntülendi.

Vivo X90S bu sefer kanlı canlı manzarasıyla ortaya çıktı

Kısa bir mühlet evvel bildirildiği üzere, bu yeni aygıtın Dimensity 9200 yonga setine kıyasla daha gelişmiş olan Dimensity 9200+ yonga seti ve en son WiFi-7 irtibatıyla desteklenmesi bekleniyor. Akıllı telefonun ayrıyeten V2 İmaj İşlemcisi özelliği sunacağı düşünülüyor.

TENAA sertifikasyonuna nazaran, Vivo X90S modeli, FHD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 6.78 inçlik kavisli bir AMOLED ekranla gelecek. Üçlü kamera sistemi, 50MP ana sensör, 12MP ultra geniş açı ünitesi ve 12MP telefoto lens içerecek. Ayrıyeten yeni aygıtın 12GB’a kadar RAM ve 512GB depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor. Telefonun 4,810mAh kapasiteli bir batarya ile ve 120W süratli şarj takviyesi ile geleceği tabir ediliyor.