Vivo uygun fiyatlı akıllı telefon modellerine 2 yeni ismi daha ekleyecek

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, popüler Y serisine iki yeni akıllı telefon modeli ekleyeceğini duyurdu. Yeni cihazlar Vivo Y35+ ve Y35m+ olarak adlandırılmıştır ve birçok sertifika web sitesinde görüldükleri için yakın bir zamanda lansmanlarının yapılacağı tahmin ediliyor.

Yeni cihazların Google Play destekli cihaz listesinde ve 3C ile TENAA sertifikasyon web sitelerinde görüldüğü açıklandı. Her iki cihaz da V2279A model numarasını taşıyor. 3C listelemesi, cihazın batarya kapasitesini ve şarj hızını açıkladı. Buna göre, cihaz 5.000mAh (4.900mAh değerinde) büyük bir batarya paketine ve 18W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Vivo uygun fiyatlı akıllı telefon modellerine 2 yeni ismi daha ekleyecek

Yeni akıllı telefonların, arka kısmında 50 megapiksel ana kamera ve ön kısmında 8 megapiksel özçekim kamerası ile donatılacağı da açıklandı. Ayrıca, cihazların kalınlığı 8,07mm ve ağırlığı 190 gram olacak. TENAA listelemesi, V2279A model numarasının 2,2 GHz frekanslı sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip 5G özellikli bir el cihazı olduğunu ortaya koydu. Vivo, Y35m modelini bu yılın başlarında Dimensity 700 yonga setiyle piyasaya sürmüştü, bu nedenle yeni cihazlar için de bir MediaTek yonga seti bekleniyor.

Neden farklı adları olan iki cihazın aynı model numarasını taşıdığı net değil, ancak muhtemelen farklı pazarlarda yeniden markalama işlemine işaret ediyor. Bu sertifikasyonlara dayalı bir rapor olduğu için, cihazların diğer özellikleri ve fiyatları hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Ancak, Vivo’nun bu iki yeni cihazıyla giriş ve orta seviye pazarlarda daha güçlü bir varlık göstermeyi amaçladığı açıkça görülüyor.