Ünlü YouTuber dünyanın en büyük iPhone modelini yaptı!

YouTube kanalıyla son vakitlerde popülerliğini artıran Matthew Beem, izleyicilerine eğlenceli ve alımlı içerikler sunmayı sürdürüyor. Görüntülerinin büyük bir kısmı değerli izlenme sayılarına ulaştı ve “Dünyanın En Büyük iPhone’unu Oluşturdum” başlıklı en son görüntüsü da bu hususta bir istisna değil. Bu görüntüde, Beem dünyanın en büyük iPhone’unu oluşturmayı başardığını söz ediyor.

Bu dev iPhone, Matthew Beem’in inşa ettiği yaklaşık iki metre uzunluğunda ve büsbütün fonksiyonel. Fakat, teknik manada gerçek bir iPhone değil. Farklı aygıtların bir ortaya getirilmesiyle oluşturulmuş. Ekran kısmı, ekseriyetle televizyonlarda kullanılan dokunmatik panellerden meydana geliyor. Bu dev ekran, bir Mac küçük’e bağlı ve bu sayede iPhone’daki tüm uygulamaları ve fonksiyonları çok daha büyük bir ölçekte çalıştırabiliyor.

Ünlü YouTuber dünyanın en büyük iPhone modelini yaptı!

Bu dev iPhone‘da çabucak hemen her fonksiyon çalışmakta. Beem, aygıtın selfie çekme, zamanlayıcı ayarlama, Apple Hisse üzerinden alışveriş yapma üzere fonksiyonlarını gösteriyor. Hatta bu devasa telefonla New York City’de Central Park’ı dolaştı, metroda seyahat etti ve MKBHD stüdyosunu ziyaret etti. Bu dev iPhone ile ilgili merak edebileceğiniz tüm ayrıntıları Beem’in görüntüsünde bulabilirsiniz.

Bununla birlikte YouTube görüntüsünün altına yapılan kimi yorumlar da Apple kullanıcılarının hangi hususlarda şikayetçi olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Birçok kullanıcı tarafından yapılan “yakında sahiden iPhone bu boyutta olacak” yorumları, Apple kullanıcılarının iPhone modellerinin boyutunun çok büyümesinden şikayetçi olduğunu anlamamızı sağlıyor.