Twitter uygulamaları, Elon Musk’ın tweet görülmesini sınırlama kararının akabinde bozuldu

Bu hareketler, Twitter’ın ekosistemindeki öteki yerleri de etkilemeye başladı ve birçok kullanıcı Tweetdeck’in (Twitter’ın uzman kullanıcı versiyonu) artık çalışmadığını bildiriyor. Buna ek olarak, Search Engine Roundtable’ın bildirdiğine nazaran, Google Arama’nın oturum açma ihtiyacı nedeniyle %50’ye kadar daha az Twitter URL’si gösterdiği bildiriliyor.

Site komutunu kullanan Search Engine Roundtable’dan Barry Schwartz, Google’ın artık dizininde cuma gününe nazaran yaklaşık %52 daha az Twitter URL’si olduğunu buldu. Arama döngüsü hala son tweet’leri gösteriyor fakat olağan indeksleme şu anda bozuk görünüyor.

Twitter uygulamaları, Elon Musk’ın tweet görülmesini sınırlama kararının akabinde bozuldu

Birçok kullanıcı için, Tweetdeck faal bir halde çalışmayı durdurdu ve sırf birden fazla sütunun üzerinde dönen bir tekerlek gösteriyor. Waxy’nin bildirdiğine nazaran bunun nedeni, Twitter’ın web uygulamasındaki bir yanlışın istekleri sonsuz bir döngüde göndermesi ve tesirli bir biçimde “kendi kendine DDOS” (dağıtılmış hizmet reddi) oluşturması olabilir.

Tweetdeck’in yeni bir beta sürümünü kullanarak en azından sütunlarınızın görünmesini sağlamak mümkün. Lakin, bu sütunlar tekrar de oran sonlarına tabi (Twitter Blue abonesi olmayanlar için 800 tweet) ve bu nedenle birçok kullanıcı, Tweetdeck yüklendikten kısa bir mühlet sonra yeniden yeni tweet’leri göremeyecektir.

Twitter, oturum açma zorunluluğunun ve oran sınırlamasının “geçici” olduğuna kelam verdi lakin bu kısıtlamaları kaldırmak için şimdi bir tarih vermedi.