Twitter Rakibi Threads İçin Dolaşan “Hesabı Kapatmanın Tek Yolu, Instagram Hesabını Silmek” Söylentileri Yanlışsız Değilmiş!

Dünyanın en büyük toplumsal medya şirketi Meta, bir müddettir gündemde olan Twitter rakibi platformu Threads‘i sabaha karşı resmen yayınladı. Kısa bir mühlet içerisinde 10 milyon kullanıcı barajını deviren platform, daha şimdiden ses getirdi. Fakat gelen son haberler, Threads’in şu an için mükemmel olmadığını gözler önüne seriyor. Şayet dikkat etmezseniz, Instagram hesabınızdan da olabilirsiniz.

Meta’nın Threads için oluşturduğu “Threads Ek Zımnilik İlkesi” sayfası, tüm kullanıcıları ilgilendiren bir husus içeriyor. Bu hususa göre Threads hesabını büsbütün silmenin hiçbir bağımsız yolu yok. Şirket, hesabı istediğiniz vakit dondurabileceğinizi ancak iş, hesabı büsbütün silmeye geldiği vakit, bunun ancak Instagram hesabının silinmesiyle mümkün olacağını söylüyor. 

Webtekno da Threads’te! Çabucak takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Threads, Instagram profilinin bir parçası!

Meta’nın açıklamasına nazaran Threads hesabı, Instagram profilinin bir modülü. İşte bundan kaynaklı olarak Threads hesabı bağımsız bir formda silinemiyor. Bunun süreksiz bir durum mu yoksa kalıcı bir uygulama mı olduğu bilinmiyor lakin şu an için durum bu türlü. Şayet Threads’i sevmediyseniz, hesabınızı devre dışı bırakmaktan başka dermanınız yok. 

Threads Ek Zımnilik Unsuru sayfasında tam olarak şu tabirler kullanılıyor:

Threads profiliniz Instagram hesabınızın bir kesimidir ve istediğiniz vakit Instagram hesabınızı silerek Threads profilinizi silebilirsiniz. Instagram hesabınızı silme ve haklarınızı kullanma hakkında daha fazla bilgiyi Meta Zımnilik İlkesi’nde bulabilirsiniz.

Threads ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen okurlarımızı aşağıdaki içeriğimize bekliyoruz: