Twitter ödenmemiş ofis kiraları nedeniyle tahliye ediliyor

TechCrunch’ın haberine nazaran bir yargıç Twitter’ın Boulder, Colorado ofisindeki üç aylık ödenmemiş kira meblağının 75.000 doların üzerinde olması nedeniyle tahliye etti. Denver Business Journal’a nazaran, tüm bunlar konut sahibinin şirketi mahkemeye götürmesinden sonra başladı. Yargıç, konut sahibini haklı buldu ve Twitter’a meskeni boşaltması için temmuz ayı sonuna kadar müddet verdi.

Twitter, ofisleri için herkesin bildiği manada bir kira ödemediği için bu eşsiz bir senaryo. Şirket kirasını olağan olarak ödemek yerine, 2020’de konut sahibine ödeme yapmak için bir kredi kullanarak 968.000 dolar bedelinde bir akreditif sağladı. Lakin bu kredinin limiti birkaç ay evvel bitti ve Twitter rastgele bir ek ödeme yapamadı. Raporlar, bu ofisin yaklaşık 150 yüz yüze çalışanla hala etkin olduğunu gösteriyor.

Twitter ödenmemiş ofis kiraları nedeniyle tahliye ediliyor

Şirketin San Francisco’daki mesken sahibi de şirketi ödenmemiş kira için dava ediyor. İlgili bir haberde, Elon Musk uzaktan çalışmayı sona erdirme konusunda kararlı olduğunu açıklamıştı lakin bu muhtemelen ofis alanı olmadan biraz güç olacak.

TechCrunch, mahallî bir paklık şirketi toplumsal medya sitesinin, sunulan hizmetler için yaklaşık 100.000 dolar fiyatındaki faturalarını ödemediğini tez ettiğinden, Twitter’ı gaye alan öteki bir Colorado davasını daha ortaya çıkardı. Eski çalışanlar ayrıyeten siteye ödenmemiş yasal fiyatların bir milyon dolardan fazlasını geri ödemesi için dava açıyor ve San Francisco kenti, ana genel merkeziyle ilgili mümkün bina kodu ihlallerini araştırıyor. Twitter’a yöneltilen başka davalar ortasında, bir Suudi muhalifin hapsedilmesi ve FTC tabanlı kural ve düzenlemelerin yanlış yönetilmesi de yer alıyor.