Twitter büyük bir güvenlik sorununu daha çözdü

Şimdi olaydan yaklaşık bir ay sonra, şirket nihayet konu hakkında yorum yaptı. The Guardian tarafından görülen bir e-postada Twitter, etkilenen kullanıcılara ifşanın “bu yılın başlarında meydana gelen bir güvenlik olayının” sonucu olduğunu söyledi.

Şirket, sorunun “hemen çözüldüğünü” iddia ediyor ve konuyla ilgili bir özür de paylaştı. Şirket, “Twitter, hizmetimizi kullanan kişilerin mahremiyetini korumaya kararlıdır ve bunun gibi bir olayın getirebileceği riskleri anlıyoruz ve bu olaydan dolayı derin üzüntü duyuyoruz” dedi.

Twitter büyük bir güvenlik sorununu daha çözdü

Teşhir haberi çevrimiçi olarak ilk kez yayılmaya başladığında, yaratıcısı Theo Brown da dahil olmak üzere bazıları, sorunun Twitter’ın Circle tweet’lerini öneri algoritmasının dışında filtrelememesinin sonucu olduğunu tahmin etmişti. Ancak Twitter, Elon Musk’ın ilk işten çıkarmalarından bu yana bir iletişim departmanına sahip olmadığından şirket sorunu başlangıçta kabul etmedi.

Daha genel olarak, Twitter, Musk’ın şirketi ekim ayında devralmasından bu yana artan sayıda teknik sorunla uğraştı ve uğraşmaya da devam ediyor. Milyarder, şirketin işgücünü en az %60 oranında azalttı ve üst düzey liderlik teknik ekiplerinin çoğunu yok etti. Bu süre zarfında Twitter birden fazla kesinti yaşadı ve başka bir şekilde özelliklerin kullanıma sunulması ve kaldırılması konusunda kafa karışıklığı yarattı.