Twitter Blue Abonesi Olmayanlara İletileşme Sonu Geliyor (Tüm Uygulamayı Paralı Yapın Olsun Bitsin)

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan bu yeni özellik, birtakım kullanıcıları Twitter Blue satın almak zorunda bırakacak gibi görünüyor. Elon Musk’ın, Twitter’ı ücretsiz kullandırmamak için elinden gelen her şeyi yaptığını söylesek yeridir…

Edinilen bilgilere nazaran geliştirici grup, Twitter’ın doğrudan bildiri özelliğine kısıtlama getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Evet yanlış duymadınız; Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılar, Twitter üzerinden diledikleri üzere mesajlaşamayacaklar. Platform, gönderdiğiniz iletileri bir sayaca bağlayacak ve koyulan limiti aştığınız zaman, o gün bir daha bildiri gönderemeyeceksiniz. Bu yeni özelliğin tartışma konusu olacağı şimdiden belirli.

Kullanıcılara bilgilendirme yapılacak!

Paylaşılan ekran imajı, makul sayıda bildiri atan kullanıcının iletileşmeye devam etmek istemesi durumunda bir bilgilendirme iletisi alacağını gözler önüne seriyor. Bu bilgilendirme iletisinde, günlük iletileşme hududuna ulaşıldığı ve sonraki güne kadar bir daha ileti atılamayacağı beyan ediliyor. Bu limiti kaldırmak isteyen kullanıcı, Twitter Blue abonesi olmak zorunda kalacak.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Öte yandan; Alessandro Paluzzi’ye nazaran Twitter, şu an için günlük 500 bildiri sonu koymuş durumda. Bağımsız geliştirici, özellik kullanılabilir olduğunda bu sınırın düşürüleceğini düşünüyor. Twitter’dan resmi bir açıklama geldiğinde yahut özellik kullanılabilir olduğunda, daha fazla bilgi sahibi olma imkanı yakalayacağız.

Twitter Blue Türkiye fiyatları için: