Twitch, Platforma Katacağı Yeni Özellikleri Duyurdu (Yayında Değilken Bile Etkileşim Sağlanacak)

8 Temmuz tarihinde Twitch, Avrupa’daki üçüncü con aktifliği olan TwitchCon Paris’i gerçekleştirdi. Şirket, bu aktiflikte hem hâlihazırda var olan hem de platforma yeni gelecek özelliklerden bahsetti. 

Hem yayıncıların hem de moderatörlerin işini kolaylaştıracak özelliklerin yanında Twitch, toplumsal medya uygulamaları ortasında süratlice yayıldığını gördüğümüz hikâyeler özelliğini de platforma getireceğini duyurdu. Elbette yenilikler bununla hudutlu kalmıyor.

Yeni yayıncılar keşfedebileceğiniz Discovery Feed (Keşif Akışı) tanıtıldı.

Bu özellik, yayıncılar yayında değilken bile büyümelerini sağlayabilmek için düşünülmüş. Özellik etkin olduğunda ve Twitch uygulamasına girdiğinizde kaydırılabilir bir keşif alanı sizi karşılayacak. Burada sizin tercihlerinize nazaran şahsileştirilmiş olmak üzere, farklı yayıncılardan klipler göreceksiniz.

Yaptığı duyuruda Twitch, ana amacın izleyicileri saatlerce keşif kuyruğunda tutmak olmadığını, asıl emelin yeni kanalların keşfedilebilmesini kolaylaştırmak olduğunu belirtiyor. Yani emel sizin vakit geçirmenizi sağlamak değil, zevkinize uyan bir kanalı daha çabuk bulabilmenizi sağlamak.

Özelliğin sonbahar aylarında yayınlanacağı belirtilmiş. Bunun öncesinde de tecrübesi geliştirmek ismine daima testler yapılacak.

Hikâyeler özelliği de Twitch’e geliyor.

Bu özelliğin hedefi da yayıncıların yayında değilken bile izleyenlerine ulaşabilmesini sağlamak. Bunun yanında duyuruda söylendiğine nazaran kıssalar, en çok etkileşim sağlayan izleyiciler ve aboneler üzere bireylere özel olarak da paylaşılabilecek. Bunun haricinde yayın duyuruları üzere bilgilendirmeler için de fonksiyonel olacağı kesin.

Öne çıkan yenilikler bunlar olsa da şirket, daha evvelden platforma getirdiği yenilikleri geliştirmeye devam ediyor. Yapılan duyuruları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.