Türkiye’nin En Değerli Telefonu Artık iPhone 14 Pro Max Değil: İşte Doruğun Yeni Sahibi!

Döviz kurunun yüksekliği ve vergiler, ülkemizde teknolojik eserlere ulaşmayı epey sıkıntı bir hale getirdi. O denli ki bugün en kıymetli iPhone‘u satın almak isterseniz, 76 bin 499 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Lakin bundan daha değerliye mal olan bir akıllı telefon bulunduğunu biliyor muydunuz? iPhone 14 Pro Max (1TB), bugün itibarıyla Türkiye’deki en kıymetli akıllı telefon değil.

Türkiye’deki en kıymetli telefon, Çinli teknoloji şirketi Huawei’ye ilişkin. Şirketin bir müddet evvel piyasaya sürdüğü “Mate X3” modeli, yeni zam sonrasında 1 TB depolama alanına sahip olan iPhone 14 Pro Max’i geride bıraktı. Aslında Huawei Mate X3, piyasaya sürüldüğü vakit da “Türkiye’deki en pahalı” akıllı telefon unvanını almıştı. Lakin Apple’ın yaptığı artırımlar sonrasında ikinci sıraya gerileyen katlanabilir ekranlı telefon, artık tekrar dorukta.

Huawei Mate X3 artık 79 bin 999 TL

Yukarıdaki ekran imgesinde de görebileceğiniz üzere, Huawei’nin resmi satış sitesine girip Mate X3 sipariş etmek isterseniz, tam olarak 79 bin 999 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Lakin şunu da söylemek gerek: Bu fiyata Huawei Watch Buds, SuperCharge Şarj Aleti ve Akıllı Tartı 3’ü de ikram olarak alıyorsunuz. 76 bin 499 TL kıymetindeki iPhone 14 Pro Max fiyatı ise yalnızca telefonun kendisini içeriyor.

Daha bir ay evvel Türkiye’de satışa çıkan Huawei Mate X3’ün tüm teknik ayrıntılarını öğrenmek isterseniz, buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’deki tanınan markaların en kıymetli akıllı telefonları:

Marka (Model) Fiyatı
Huawei (Mate X3) 79.999 TL
Apple (iPhone 14 Pro Max – 1 TB) 76.499 TL
Samsung (Galaxy S23 Ultra – 1 TB) 57.999 TL
Xiaomi (13 Pro – 512 GB) 38.999 TL