Tanıtımına çok az bir müddet kalan Galaxy Z Fold 5’in performans testleri sızdı

Samsung Galaxy Z Fold 5’in resmiyet kazanmasına çok az bir müddet kaldı ve elimizde yeni bir sızıntı daha var: Bu kere katlanabilir telefonun küresel versiyonu için yapılan benchmark testleri internete düştü ve bize neler bekleyebileceğimize dair birkaç ipucu daha verdi.

SamMobile aracılığıyla yayınlanan testlerde, telefonun ABD versiyonunun biraz altında bir performans göstermesi dikkat çekiyor. Çıkış günü geldiğinde, daha fazla yazılım ve donanım optimizasyonunun akabinde nereden satın alırsanız alın tıpkı ölçüde performansı sunmasını bekliyoruz.

Telefon üreticileri çoklukla birden fazla ülkedeki makul hücresel ve kablosuz standartlara ahenk sağlamak için dünyanın farklı bölgeleri için telefonlarının farklı varyantlarını çıkarırlar. Fakat, temel özellikler çoklukla birebir olur.

Burada biraz iddia yürütmek gerekiyor, fakat bu telefonun sahip olduğu Samsung SM-F946B kod isminin, evvelki aygıtlara ve geçmişe dayanarak Z Fold 5’in milletlerarası varyantı olduğuna inanılıyor. Geekbench kayıtlarında telefonun gerçek ismi belirtilmiyor.

Üzerinde Android 13 Yüklü Geliyor

Bu testlerden elde edilen bir başka bilgi de Galaxy Z Fold 5’in Android 13 ile gelecek olması, münasebetiyle Android 14 bu katlanabilir aygıt için vaktinde hazır olmayacak. Yazılımın Ağustos ya da Eylül ayı civarında tamamlanması bekleniyor.

Bu birebir vakitte Z Fold 5’in piyasaya sürülmesinin de yaklaştığının bir göstergesi. Temmuz sonunda düzenlenecek özel Unpacked etkinliğinde Samsung Galaxy Z Flip 5 ve bir dizi öbür aygıtın yanında görücüye çıkmasını bekliyoruz.

Galaxy Z Fold 5 için şimdiden bir sürü özellik sızdırıldı: 7.6 inç iç ekran, 6.2 inç dış ekran, üç lensli 50MP+12MP+10MP art kamera ve tercihinize bağlı olarak 256GB, 512GB yahut 1TB dahili depolama alanıyla gelmesini bekliyoruz.

Ancak bu yıl farklı olan bir şey var: Galaxy Z Fold 5 artık Google Pixel Fold ile rekabet etmek zorunda. Google’ın kendi katlanabilir aygıtı büyük ölçüde olumlu tenkitlerle karşılandığından, Samsung kendi katlanabilir amiral gemisi için olumlu bir reaksiyon almayı ümit ediyor.