Steam’den Sonra Ubisoft Connect’in de Tasarımı Değişiyor: Yeni Arayüz Bu türlü Gözükecek

Ubisoft’un kendi oyunlarının yer aldığı platform Ubisoft Connect, pek kullanışlı olmamasından ve berbat dizaynından ötürü oyunseverlerden tenkitler alıyordu. Oyun devi, bu hususta bir atak yapacağını açıklayarak platformun yenileneceğini duyurdu. Bu atak, Steam’in tasarım değişikliğine gitmesinden kısa bir mühlet sonra geldi.

Ubisoft, bugün yaptığı basın açıklamasında Ubisoft Connect PC uygulamasına yeni özelliklerle dolu bir güncelleme getirdiğini açıkladı. Şu an beta sürümünde olan güncelleme, arayüzde birçok güzelleştirmeyi beraberinde getirecek.

Ubisoft, yeni masaüstü Connect uygulamasıyla kullanıcıların istediklerini bulmasını kolaylaştırmak istiyor

Yeni Ubisoft Connect tasarımı, daha büyük ve geniş simgelerle oyun kütüphanesinde iyileştirmeler yapıyor. Ayrıyeten, oyunların indirilip yüklenmediğinin daha kolay bir formda bir bakışta anlaşılması yeni ekstra bilgilerle sağlanıyor.

Uygulama, tıpkı Steam’de olduğu üzere kullanıcıya süratli bir halde oyunda ne kadar ilerlediklerini, bir güncelleme olup olmadığını ve öteki şeyleri gösterebiliyor. Arkadaşlarınızla olan oyun tecrübelerinizi güzelleştirecek özellikler ve yeni oyuncu profilleri üzere sosyal tarafta da yeniilkler Connect’te karşımıza çıkacak.

Şirket, yeni dizaynla birlikte kullanıcıların istediklerini bulmayı kolaylaştırdıklarını söz etti. Projenin kreatif yöneticisi Charles Huteu da yeni uygulamanın erişilebilirlik için iyileştirmeler içerdiğini söylerken son yıllarda masaüstü uygulaması hakkında aldıkları tüm geri bildirimleri dikkate aldıklarını ekliedi.

Ubisoft Connect, tıpkı EA’in uygulaması üzere Steam üzere dişli rakiplerin önüne geçmeye çalışıyordu; lakin bu mevzuda pek başarılı olamamıştı. Yeni dizaynla bu hususta bir değişiklik olup olmayacağını daima birlikte göreceğiz. Beta sürümü, yavaş yavaş kullanıcılara sunulacak. Size de geldiğinde pencerenin üstünde çıkan bir butondan bunu yapabileceksiniz.

Ubisoft’un yakın vakitte çıkış yapacak yeni oyunlarını merak ediyorsanız;