Starfield Özel Xbox Oyun Kolunun Türkiye Fiyatı Açıklandı (O Paraya 2 Sene Evvel Xbox Series S Alıyorduk)

Oyun dünyasının en çok beklenen yeni üretimlerinden Starfield, Xbox’ın son sunumunda gösterilen imajlarla heyecanı daha da artırmayı başardı. 6 Eylül’de çıkış yapacak oyun için özel bir Xbox kolu da satışa sunuldu.

Starfield Limited Edition olarak satışa sunulan yeni oyun kolu, oyunun uzay ve teknoloji temasına uygun olarak özel, analog ve dijitali bir ortaya getiren bir dizayna konut sahipliği yapıyor. Fakat kolu ülkemizde gündeme getiren asıl şey ne yazık ki tasarımı olmadı.

Starfield Limited Edition Xbox kolunun Türkiye fiyatı üzdü:

Microsoft’un Xbox Starfield Limited Edition oyun kolu, 13 Haziran gecesi Vatan Bilgisayar’da 2.999 TL’den satışa sunuldu. Ancak bunun üzerinden şimdi 24 saat geçmeden fiyatlara artırım yapıldı.

Starfield’a özel oyun kolunun fiyatı 2.999 TL’den 3.299 TL’ye yükseldi. Beyaz Xbox kolunun şu anda 1.999 TL’den satıldığını düşünürsek ve bu kolun özel ve hudutlu sayıda üretilen bir kol olduğunu düşünürsek aslında %50’lik fiyat farkı olağan. (Normal mi?)

Ancak işin bizi üzen bir yanı da var…

Xbox’ın yeni kuşak oyun konsollarının fiyatları , ülkemizde birinci olarak 4.599 TL (Series S) ve 8.399 TL (Series X) olarak belirlenmişti. Üstelik Series S’in fiyatı, stok ve tedarik ıstırabının azalmasıyla 2021’in son aylarında 3.500 TL’ye kadar düşmüştü.

Yani bugün Xbox oyun koluna verdiğiniz parayla çok da uzak olmayan tarihlerde Xbox Series S’in kendisini alabiliyorduk.