Spotify’ın Masaüstü Tasarımı Baştan Aşağı Yenilendi: İşte Yeni Özellikler

Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify‘ın masaüstü ve web sürümlerinde güncelleme yapıldı. Bu güncelleme, uygulama arayüzüne kimi tesirli değişiklikler getirdi. Spotify tarafından yapılan açıklamaya nazaran bu güncelleme, Spotify’ın masaüstü ve web sürümlerine bugüne kadarki en büyük yenilikleri içeriyor. Şirket ayrıyeten, güncelleme ile masaüstü ve taşınabilir tecrübesi birbirine yakınlaştırmaya çalıştığını belirtiyor. 

Spotify’ın masaüstü ve web sürümü, bugüne kadar gösterdiği giriş ekranını birebir biçimde göstermeye devam edecek. Fakat burada kıymetli bir konu var. Artık ekranın sol kısmında genişletilip daraltılabilen bir menü bulunacak. Kullanıcı, bu menü aracılığıyla profiline, kütüphanesine ve çalma listesine ulaşabilecek. Öte yandan, taşınabilir uygulamada bulunmayan “Arkadaş Aktivitesi” kısmı de yeniden ekranın sağ tarafında yer alacak. Kullanıcılar, profil fotoğraflarının yanındaki butonu kullanarak arkadaşlarının ne dinlediklerini görebilecek yahut gizleyebilecekler.

Spotify’ın yeni arayüzü bu türlü görünecek:

Geçmişte Arkadaş Aktivitesi kısmının yerleşik olduğu sağ alandaki kısım, bundan sonra kullanıcıların ilgilendikleri müzisyenler ve çalma listeleriyle ilgili bilgiler de sağlayacak. Diyelim ki bir sanatçı, turne tarihlerini Spotify üzerinden paylaştı. Yahut bir diğeri, ek gelir sağlamak maksadıyla eser pazarlıyor. İşte tüm bunlar, Spotify uygulamasının ana ekranında takip edilebilecek. Tüm bunlara ek olarak, kullanıcılar istedikleri çalma listelerini ana ekrana sabitleyebilecekler. Uygulamadaki Arama kısmı ise artık daha fonksiyonel. Kullanıcı, bu kısımda sadece kendi kütüphanesi içerisindeki sonuçlar için arama yapabilecek.

Spotify’ın web ve masaüstü sürümü için hazırlanan yeni özellikler an prestijiyle deneyimlenebiliyor. Spotify’daki değişikleri nasıl bulduğunuzu bizimle paylaşmayı unutmayın.

Spotify’daki aktüel özelliklere aşağıdaki görüntü aracılığıyla göz atabilirsiniz: