Sony, PlayStation Plus Premium üyeleri için PS5 bulut akışını test etmeye başladı

Sony, PS5 oyunları için bulut akışını test ettiğini ve bunu PlayStation Plus Premium aboneliğine bir özellik olarak eklemeyi planladığını söylüyor.

Bu bulut özelliği, artık oyunları başka aygıtlara aktarmak için konsolunuza indirmeniz gerekmeyeceği manasına geliyor. Sony şu anda PS5 oyunlarının PC’lere, Mac’lere ve iOS ve Android aygıtlara akışını destekliyor, fakat oyunları indirmek ve başka cihazlarınıza aktarmak için PS5’inizi ana aygıt olarak kullanmanız gerekiyor.

Sony’nin PS5 oyunları için bulut akışı üzerinde çalıştığı aylar öncesinden belirliydi. Zira verdikleri iş ilanları bunu gösteriyordu. Sony, PlayStation’ın kod ismi Project Q olan elde taşınabilir aygıtını, sadece PS5 oyunlarının direkt bir konsoldan Wi-Fi üzerinden yayınlanacağını doğrulayarak duyurmuştu.

Sony, PlayStation el aygıtının PS5 bulut oyun akışını destekleyip desteklemediğini şimdi açıklamamış olsa da bu bulut atağı açıkça buna yönelik bir atılım. Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, bu ayın başlarında şirketin bulut oyunlarının şimdi birinci basamaklarında olduğunu söylemişti, bu nedenle Project Q bu özellik olmadan piyasaya sürülebilir.