Silent Hill 2 Remake’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Ortaya Çıkmış Olabilir!

Oyun devi Konami, geçtiğimiz yıl sevilen dehşet serisi Silent Hill’e özel bir aktiflik geliştirmiş ve üç yeni oyunun geleceğini duyurmuştu. Bunlardan biri de 2001 tarihli ikonik imal Silent Hill 2’nin günümüz grafiklerine kavuşarak bir remake’iydi.

O günden bu yana ise yepyeni oyunu yapan Blooper Team’in elinden çıkacak oyun hakkında pek bir bilgi bilinmiyordu. Konami de çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bugün ortaya çıkan bir listeleme, bu tarihin ne vakit olabileceğini gösterdi.

Silent Hill 2 Remake, 29 Eylül’de çıkabilir

Avustralya’da bulunan Gorilla Gaming isimli bir internet sitesi, Silent Hill 2 Remake’i sitesinde listeledi. Şu an hala yayında olan, buradan ulaşabileceğiniz listelemede, oyunun 29 Eylül tarihinde çıkabileceği görülüyor.

Tabii ki bunun hakikaten çıkış tarihi olup olmadığı konusunda rastgele bir resmi bilgi yok. Lakin, ön sipariş verilebilmesi ve kesin tarihin yer alması bu ihtimali güçlendiriyor. Bunun yanı sıra sitede oyunun fiyatının 89 Avustralya doları (1426 TL) olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

Silent Hill 2 Remake’in resmi çıkış tarihi için Konami’nin duyurusunu beklememiz gerekiyor. Birden fazla oyun aktifliği geride kalmışken şirketin ne vakit duyuru yapabileceği konusunda ise iddiada bulunmak çok sıkıntı.

Silent Hill 2 Remake dışında seriden iki oyun, bir interaktif dizi ve bir sinema de yolda. Konami, karakterlerin mukadderatını seçimlerinizle belirleyebileceğiniz interaktif dizi Silent Hill: Ascencion’ın birinci fragmanını yakın vakitte paylaşmıştı.

Silent Hill 2 Remake fragmanı