Sıcaklar İnsanı Adeta Eritirken Hafta Sonunu Meskende Geçirenlere 10 Oyun Tavsiyesi

Oyun kütüphanenize bakıyor ve ‘Bu hafta sonu ne oynasam bir türlü karar veremiyorum!’ diyorsanız, sizler için Threads hesabımızda paylaştığımız gönderiye önerdiğiniz oyunları derlediğimiz bir liste hazırladık. 10 oyunluk bu tadımlık listemizde size hitap edecek olan bir oyunun olduğunu düşünüyoruz.

Retro oyunlardan tutun akıl sıhhatinizi kaybetmenizi sağlayacak oyunlara kadar çeşitliliğe sahip bu ufak listemiz üslubunda listeler görmek istiyorsanız, Threads hesabımızda sizlere yönelttiğimiz sorulara teklifler verebilmek için buradan bizi takip etmeyi unutmayın. Haydi listemize geçelim:

The Witcher 3

2015’te çıkan, oynayanların öve öve bitiremediği ve sahiden de kendisinden sonra gelen RYO’lara (Rol Yapma Oyunu) taraf veren bir oyun olan The Witcher 3’ü artık anlatmamıza gerek yoktur diye düşünüyoruz. Tıpkı isimli kitaptan uyarlanan oyun serisinin üçüncü modülü olan bu oyunu denemediyseniz ve kütüphanenizde mevcutsa, muhakkak bu hafta sonu bir baht verin deriz. Oyun Steam Yaz İndirimleri kapsamında şu anda 74,99 TL fiyat etiketine sahip.

Call of Duty 2


Retro seven bir takipçimiz tarafından önerilen Call of Duty, aslında serinin hayranlarının neredeyse hepsinin kalbinde özel bir yere sahiptir. Captain Price’ı birinci kere gördüğümüz ve 80’in üzerinde mükafata layık görülen bu oyun, 2. Dünya Savaşı’nın trajedi dolu kıssalarını, çıktığı yıla karşın sahip olduğu hoş sinematografisi ve oynanışıyla bize aktarıyor. Oyun Steam’de şu anda 36,75 TL fiyat etiketine sahip.

Dark Souls

Bunu öneren arkadaşımız belirli ki insanların sakin ve huzur dolu bir hafta sonu geçirmelerini istemiyor. Sahip olduğu oynanış biçimiyle kendi ismini verdiği bir cins yaratan Dark Souls, oyuncularıyla ortasında bir aşk-nefret münasebeti kuruyor. Kendisine güçlü bir macera arıyorsanız, çok sıkıntı bir oynanışa sahip olan Dark Souls’a bir baht verebilirsiniz. Oyunun Remastered sürümü Steam’de şu anda 299,50 TL’den satışta.

Forza Horizon 5

Simülasyon ile arcade mantığını şahane bir biçimde harmanlayan yarış oyunu serisi Forza’nın Horizon serisinin son oyunu Forza Horizon 5, bizleri Meksika’nın renkli tabiatında başka yarışçılarla kapıştığımız bir maceraya sürüklüyor. Yakın vakitte fiyatı zamlanan Xbox GamePass’e dahil olan oyunun standart sürümünün Steam fiyatı şu anda 299,50 TL.

Age of Empires 2

Strateji severleri de boş geçmemek için önerdiğiniz oyunlar ortasından ‘strateji oyunu’ denince birinci akla gelen Age of Empires 2’yi de listemize alalım dedik. 4K Ultra HD grafikler ve büsbütün yenilenmiş müzikleriyle gelen Age of Empires 2’nin Definitive Edition versiyonunun Steam fiyatı şu anda yalnızca 49,75 TL. Şayet hâlâ sahip değilseniz kaçırmayın deriz.

League of Legends

Sizinle paylaştığımız bu gönderilerin altında en çok önerdiğiniz oyun neden bilmiyoruz lakin LoL (League of Legends) oldu. Riot Games’in şahane yerelleştirmeleriyle ve oyunu daima aktüel tutmasıyla aslında hoş ve kolay bir taktiksel MOBA oyunu olan LoL’ü oynamanızı doğal ki tavsiye ederiz. Fakat mevcut oyuncu kitlesi sebebiyle oyuna girmeden akıl ve mantığınızı bir kenara koymanız gerekiyor. Bizden tavsiye: Oyuna girince herkesi susturun

Left 4 Dead 2

Valve’ın 3. oyun çıkaramama takıntısını en derininden hissettiğimiz oyun olan Left 4 Dead 2, zombi oyunu deyince birinci akla gelen oyun desek abartmış olmayız. Bu kadar eski bir oyun olmasına karşın (2009 çıkışlı) hâlâ geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan bu efsane oyunu bu hafta sonu arkadaşlarınızla bol bol eğlenerek oynayabilirsiniz. Steam fiyatı da yalnızca 10,50 TL.

Batman: Arkham Knight

Aslında Batman’in Arkham üçlemesinin tamamı buraya girebilir lakin çeşitlilik olması açısından bir adedini önerelim dedik. Günümüzdeki birçok oyunun dövüş mekaniklerinin atası olan Batman: Arkham serisinin son oyunu olan Arkham Knight’a yalnızca 11,80 TL üzere bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. Tüm Arkham serisinin fiyatı ise 15,30 TL.

Undertale

Yeraltına düşen küçük bir çocuğu denetim ettiğimiz Undertale’de, Dünya yüzeyinin altında, sihirli bariyerle Dünya’dan ayrılmış bir bölgede yüzeye geri dönmeye çalışıyoruz. Seyahat sırasında çeşitli canavarlarla tanıştığımız ve şahane yan kıssalara şahit olduğumuz bu oyunu hala oynamadıysanız hafta sonu için harika bir tercih olacaktır. Steam fiyatı da yalnızca 5,40 TL.

Mount & Blade: Warband

Son teklifimiz olan Mount & Blade: Warband ile daha evvelce oynadıysanız bir nostalji trenine, oynamadıysanız ise olağanüstü bir maceraya atılmanızı tavsiye ederiz. Bir ordu kurup krallığınızı genişlettiğiniz bu kusursuz rol yapma oyunu, hafta sonunuzu sıkılmadan geçirmenizi sağlayacaktır. (Gergin görünüşlü adama dikkat edin). Fiyatı da Steam Yaz indirimleri kapsamında 22,49 TL.

Başta da dediğimiz üzere: Bu usul listelerimizde kendi tekliflerinizin de yer almasını istiyorsanız, Threads hesabımızı aşağıdaki görsele tıklayıp ulaşabileceğiniz temasa gidip takip etmeyi unutmayın. Güzel oyunlar, düzgün hafta sonları!