Serinin Hayranlarını Heyecanlandıran Sav: Assassin’s Creed 4: Black Flag Remake Geliyor

Assassin’s Creed serisinin dördüncü ana oyunu olan Black Flag, korsanlık temasıyla hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük beğeni toplamıştı. Oyunun günümüzde bile göz alan grafikleri, öyküsü, karakterleri ve deniz savaşları, serinin en düzgünleri ortasında gösterilmesine kâfi.

Black Flag’in başarısı, Ubisoft’un bu efsane korsan oyununu yine karşımıza çıkaracağına dair ikna etmiş üzere görünüyor. Ortaya atılan argümanlara nazaran Black Flag, bir remake olarak önümüzdeki yıllarda tekrardan karşımıza çıkacak.

Ubisoft sözcüsü, husus hakkında yorum yapmayı reddetti

Ubisoft’un planları hakkında bilgi sahibi olan ve tartışmaya yetkili olmadıkları için isimlerinin açıklanmasını istemeyen iki kaynağa nazaran, oyunun remake sürümü şimdi çok erken etaplarında ve en az birkaç yıl daha göremeyeceğiz. Assassin’s Creed serisinin Odyssey ile birlikte gelişen okyanus teknolojisinin geliştirilmesine öncülük eden stüdyolardan biri olan Ubisoft Singapur’daki bir grup, Karayipler’de geçen Black Flag’in modernize edilmesine yardımcı olmak için projede kelam sahibi olacak.

Ubisoft’tan bir sözcü de bu husus sorulduğunda yorum yapmayı reddetti. Bu evrede Black Flag remake’inin Odyssey ve Valhalla üzere son büyük bütçeli Assassin’s Creed sürümlerinin daha geniş açık dünya RPG kalıbına uyacak biçimde geliştirilip geliştirilmeyeceği belli değil.

Bu argüman doğruysa, Assassin’s Creed 4: Black Flag’in remake versiyonu, yeni jenerasyon konsol ve PC oyuncuları için olağanüstü bir haber. Oyunun grafikleri, mekanikleri ve içeriği, günümüz teknolojisiyle çok daha mükemmel gözükebilir. Ayrıyeten, oyunun öyküsüne yeni eklemeler yahut değişiklikler de yapılabilir. Bakalım, yeni bir haber çıktığı vakit biz sizinle buradan paylaşacağız. Şimdilik beklemedeyiz.