Samsung’un tanınan modeli yeni güncelleme sayesinde daha inançlı olacak

Samsung’un amiral gemisi telefonlarından olan Galaxy S23 serisi, kısa bir mühlet evvel çeşitli pazarlarda kıymetli bir kamera güncellemesi aldı. Bu güncellemenin en son ulaştığı bölge Avrupa oldu. Öncelikle Endonezya, Malezya, Tayland ve Filipinler üzere seçili ülkelerde sunulan güncelleme, S91xBXXU2AWF1 firmware sürümüyle artık Avrupa’daki Galaxy S23 kullanıcılarına da sunulmaya başlandı.

Yaklaşık 2.2GB boyutundaki bu güncelleme, temelde kamera yeteneklerini ve genel kullanıcı tecrübesini geliştirmeye odaklandı. Kimi değerli iyileştirmeler ortasında portre modunda 2X yakınlaştırma seçeneği, otomatik odaklama problemlerinin giderilmesi, daha gelişmiş Gece modu sürece, One UI’da daha akıcı geçiş animasyonları ve haptik geri bildirim için ince ayarlar bulunuyor.

Güncelleme, Galaxy S23 serisinde Kamera uygulamasını kullanırken belli ışık şartlarında görülen HDR sıkıntılarını da ortadan kaldırdı. Ayrıyeten, “muz bulanıklığı” ismi verilen ve kamera odak noktası etrafında bulanık bölgeler oluşturan bir sorunu çözdüğü görülüyor.

Samsung’un tanınan modeli yeni güncelleme sayesinde daha inançlı olacak

Çin ve Güney Kore için özel olarak farklı bir firmware sürümü üzerinde çalıştığı rapor edilen Samsung, bu güncellemenin daha fazla optimizasyon sunacağını belirtti. Lakin, bu yeni güncellemenin Avrupa yahut öteki bölgelere sunulup sunulmayacağı şimdi meçhul.

Galaxy S23, S23+ yahut S23 Ultra sahibi olan kullanıcılar, aygıtlarında Ayarlar uygulamasına giderek AWF1 güncellemesinin kullanılabilirliğini denetim edebilir, “Yazılım güncellemesi” seçeneğini seçebilir ve “İndir ve yükle” butonuna tıklayabilirler.

Samsung Galaxy S23 serisi, Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy yonga setleri ve özel One UI 5.1 ile güçlü bir akıllı telefon serisi olarak kabul ediliyor. S23 Ultra, 6.8 inç QHD+ Dinamik AMOLED ekran, 12GB’a kadar RAM, 1TB’a kadar dahili depolama ve 200 megapiksel art kamera üzere özelliklerle donatıldı. Başka yandan, Galaxy S23 ve S23 Plus modelleri, yüksek çözünürlüklü FHD+ ekranlar, 8GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar depolama ile birlikte 50 megapiksel birincil art kamera sunuyor. Tüm modellerde süratli şarj özelliği bulunuyor; Ultra modeli 5000mAh, Plus modeli 4700mAh ve standart S23 modeli ise 3900mAh pil kapasitesi ile gelmekte.