Samsung’un rakibi çitayı uygunca üstlere taşıdı

BOE A, Çin merkezli bir ekran üreticisi olup, 2023 yılında esnek AMOLED sevkiyatlarında etkileyici bir büyüme beklediğini açıkladı. 3 Temmuz’da IT Home tarafından bildirildiğine nazaran, konferans görüşmesi sırasında şirketin neredeyse 80 milyon adet esnek AMOLED sevkiyatı yapmayı planladığı ve bu sayının geçen yıla nazaran %30’dan fazla bir artış olduğu belirtildi. Yıllık sevkiyat maksadının 120 milyon adetin üzerine koyulmasıyla BOE A, esnek AMOLED pazarında hakimiyetini sürdürme taahhüdünü gösteriyor. Bu amaca ulaşmak için şirket, yüksek kaliteli eser sevkiyatlarının oranını artırmayı ve böylelikle eser portföyünün genel karlılığını artırmayı planlıyor.

BOE, araç ekranı işinde de kıymetli adımlar attı. Şirket, araç ekranı eserlerinde esnek AMOLED, Küçük LED ve BD CELL üzere ileri teknolojileri kullanarak kıymetli gelişmeler kaydetti. BOE’nin 2022’de faaliyete geçen Chengdu araç ekranı üretim üssünün yıllık yaklaşık 15 milyon araç ekranı üretmesi öngörülüyor. Bu üretim kapasitesi, 5 inç ila 35 inç ortasındaki LCD araç ekranı modüllerini içeriyor ve araba üreticilerine geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.

BOE’nun yenilikçilik ve büyümeye olan bağlılığı, Global Innovation Partners Conference · 2023 etkinliğinde daha da besbelli hale geldi. Aktiflik sırasında şirket, gelecek üç yıl içinde teknoloji araştırma ve geliştirmeye 50 milyar yuanın üzerinde bir yatırım yapacağını açıkladı. Bu kıymetli yatırım, BOE’nin pazar segmentlerine özel 100’den fazla tahlil oluşturmasına imkan sağlıyor ve şirketi ekran teknolojilerinin önde gelen sağlayıcısı pozisyonunu güçlendiriyor. BOE şu anda Vivo, OnePlus, Huawei üzere markalara ekran tedarik ediyor.