Samsung popüler modelleri için güncellemeleri peşi sıra yayınlayacak!

Android tarafında hareketli günler yayınlıyor. Vivo ve Tecno gibi isimlerden sonra Samsung da kullanıcılarına güncelleme müjdesi verdi.

Samsung, Mayıs ayının ilk on günü içinde çeşitli cihazlarına güvenlik güncellemesi yayınladı. Şirket, bu kapsamda Galaxy S21 FE, Galaxy A23 ve Galaxy A52 modelleri için güncellemeleri kullanıcılarına sundu. Şimdi, sıra biraz daha eski bir model olan Galaxy S20 FE’de. Bu modelin Snapdragon işlemcili 4G versiyonu için yayınlanan güncelleme, Mayıs 2023 güvenlik yamasını beraberinde getiriyor. Ayrıca, Galaxy A73 modelinin de en yeni güvenlik güncellemesini aldığını belirtmekte fayda var.

Sammobile’ın raporuna göre, Galaxy A73 modeli, B732BXXS3CWE1 yazılım sürümünü kullanarak Mayıs 2023 güvenlik yamasını almaya başlamış durumda. Şu an için sadece Brezilya’daki cihazlara sunulan bu güncelleme, yakın zamanda daha geniş bir coğrafyaya yayılması bekleniyor. 227.29 MB boyutundaki bu güncelleme, yeni özelliklerin yanı sıra bazı küçük hata düzeltmelerini de içeriyor.

Samsung popüler modelleri için güncellemeleri peşi sıra yayınlayacak!

Aynı şekilde, Galaxy S20 FE modeli de en yeni Mayıs güvenlik güncellemesini almaya başladı. G780GXXU4EWD2 yazılım sürümü ile Rusya’daki kullanıcılara sunulan bu güncelleme, önümüzdeki haftalar içinde diğer ülkelerdeki kullanıcılara da ulaştırılacak. Bu modelin 2020 yılında piyasaya sürüldüğünü ve Samsung’un güncelleme politikası gereği önemli güncellemeler almayacağını, ancak iki yıl boyunca güvenlik yamalarını almaya devam edeceğini hatırlatmakta fayda var.

Belirtilen cihazların kullanıcıları bir OTA bildirimi ile güncellemenin geldiğini görmelidirler. Eğer bildirim alınmazsa, kullanıcılar Ayarlar menüsünden Yazılım güncelleme seçeneğini kullanarak güncellemeyi manuel olarak yükleyebilirler. Güvenlik güncellemelerinin genellikle kullanıcı verilerini etkilemediği, ancak her zaman için yedekleme yapmanın iyi bir fikir olduğu unutulmamalıdır.