Samsung kullanıcıları dikkat! Ekran sorunu ortaya çıkan model sayısı artıyor!

Samsung’un tanınan akıllı telefon serisinde yeni bir ekran sorunu barizleşti. Bu sefer, sorun; Galaxy S20 Plus, Note 20 Ultra ve S21 Ultra üzere amiral gemisi modellerde daha evvel yeşil, pembe yahut mor çizgiler biçiminde görülen aksaklık yerine beyaz bir çizgi sıkıntısıyla Samsung Galaxy A71‘i etkiliyor.

Bir Twitter kullanıcısı, Samsung Galaxy A71 ekranında dikey bir beyaz çizgi fark ettiğini bildirdi. Bu durum, aygıtın çizginin belirmesinden evvel hiçbir fizikî hasar görmediği ya da düşmediği belirtilerek kıymet kazandı. Sorunu cevap olarak Samsung, alışılagelmiş protokollerine uyarak, tüketici şikayetlerini ele almak için kullanıcının iletişim bilgilerini direkt ileti yoluyla talep etti.

Samsung kullanıcıları dikkat! Ekran sorunu ortaya çıkan model sayısı artıyor!

Bu durum, Samsung’un Haziran 2023’teki yazılım güncellemesinin akabinde Galaxy Note 20 Ultra kullanıcılarının yeşil ve pembe çizgi sıkıntılarına karşılık fiyatsız ekran değişimini sağladığı vakte denk gelmesiyle dikkat çekti. Bu sorunun Hindistan’dan çok daha geniş bir coğrafyada, Samsung Display tarafından OLED ekranlarla donatılmış farklı Samsung modellerini etkilediği görülüyor.

Samsung, sorunu resmi olarak kabul etmiş olmasa da, etkilenen OLED ekranları ve bataryaları fiyatsız olarak değiştirme konusunda süratli hareket etmesi, sorunun yazılım yahut ekranın kendisiyle ilgili potansiyel bir kusur olabileceğini düşündürüyor. Samsung Galaxy A71‘deki ekranında beyaz bir çizgi görülmesi, bu ekran meselelerinin temel nedenlerini daha ayrıntılı araştırmak gerektiğini ortaya koyuyor.