Samsung Galaxy Z Flip 5, paparazzilere yakalandı: İşte Z Flip 5’in birinci gerçek imgesi

Henüz duyurulmamış olan Galaxy Z Flip 5, bu defa sızan teknik özellikler yahut basın görselleri nedeniyle değil, gerçek dünyada kameraya yakalanmış üzere görünen canlı bir fotoğraf ile manşetlere döndü.

@Tech_Reve aracılığıyla paylaşılan tweet’e gömülü fotoğrafın, gözetici bir kılıfa sarılı Galaxy Z Flip 5’i gösterdiği tez ediliyor. Lakin bu kılıf garip işaretlere sahip ve kamera kesintilerinin etrafında sarkma biçimine bakılırsa, telefona pek uymuyor üzere görünüyor. Daha çok satılması amaçlanmayan lakin üretim öncesi telefonları hasardan ve meraklı gözlerden korumak için kullanılan kılıflardan birine benziyor.

Bu fotoğrafta çekildiği argüman edilen Galaxy Z Flip 5, güvenilirlik manasında rastgele bir tesiri olmayan bir BMW anahtarlığının yanında duruyor. Lakin yeniden de Samsung’un Bavyeralı araba üreticisiyle yakın vakitte yaptığı muahedeler göz önüne alındığında uygun görünüyor.

Fotoğrafın gösterdiği öteki ayrıntılara baktığımıza ise, Galaxy Z Flip 5’in yan tuşa entegre bir parmak izi sensörü, düz bir menteşe ve daha evvelki görsellerde görülen klasör biçimindeki kapak ekranına sahip olduğu görülüyor. Kapak ekranında dairesel bir Daima Açık Ekran (Always-On Display) saat yer alıyor.

Yeni kuşak Galaxy Z Flip 5 modelinin, kapak ekranını bu ölçüde arttıran bu boyuttaki birinci telefon olmasından ötürü katlanabilir telefon dizaynında değerli bir ilerlemeyi teslim ettiği de söylenebilir.

Galaxy Z Flip 5’i gösterdiği tez edilen bu fotoğrafın ne vakit ve nerede çekildiği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Bu fotoğraf ve telefon hakkında şimdi kesin bir bilgi bulunmasa da, Samsung’un aygıtı resmi olarak ne vakit ve nerede tanıtacağı kestirim edilebilir.

Samsung, evvelki yıllardan farklı olarak, sıradaki Unpacked aktifliğini Güney Kore’de düzenleyecek. Raporlar, şirketin telefonu 27 Temmuz’da lüks Gangnam semtindeki COEX’te duyuracağını söylüyor. Samsung, alışıldık programını değiştiriyor ve bir sonraki Unpacked aktifliğinin perdelerini her zamankinden daha erken açacak.

Ayrıca, Galaxy Z Flip 5 sahnede yalnız olmayacak. Galaxy Z Fold 5, Galaxy Tab S9 serisi ve Galaxy Watch 6 serisinin de Unpacked aktifliği sahnesine çıkması bekleniyor.